X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nominacje do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Obraz" i "Słowo"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 13:50
Nominowani do Nagrody Mediów Publicznych w kategoriach: "Słowo" - Włodzimierz Bolecki i Andrzej Horubała oraz "Obraz" - Wawrzyniec Kostrzewski i Zbigniew Rytel. Właśnie o nich porozmawialiśmy w "Kulturalnej Jedynce". 
Audio
  • Nominacje do Nagrody Mediów Publicznych (Kulturalna Jedynka)
Nagroda Mediów Publicznych 2019
Nagroda Mediów Publicznych 2019Foto: materiały prasowe

Przez ostatnie dwa tygodnie radiowa Jedynka prezentowała sylwetki twórców nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych. Laureatów poznamy już w najbliższy poniedziałek. Transmisja z tego wydarzenia będzie emitowana na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 

Nominowani w kategorii "Słowo" 

W tej dziedzinie zostali nominowani Jarosław Marek Rymkiewicz, prof. Andrzej Nowak, Antoni Libera, Andrzej Horubała, Włodzimierz Bolecki. Podczas audycji przybliżyliśmy sylwetki dwóch ostatnich artystów. 

Kapituła nominowała Włodzimierza Boleckiego za wieloletnią wybitną pracę teoretyka i historyka literatury oraz eksperta z dziedziny poetyki historycznej, historii literatury XX wieku, a także literatury emigracyjnej. Nominację uzasadnił Krzysztof Jasłon, przewodniczący kapituły. - Po pierwsze literaturoznawca wielkiej klasy, pan profesor specjalizujący się w wieku XX. Dla mnie pozostanie zawsze autorem książek o dwóch pisarzach wybitnych absolutnie najważniejszych chyba w XX wieku dla literatury polskiej, czyli Gustawie Herlingu- Grudzińskim, a drugi pisarz może jeszcze ważniejszy to Jerzy Mackiewicz, który jeszcze 40 lat temu był w Polsce albo nieznany albo zakazany - powiedział. 

Nominację do nagrody w kategorii "Słowo" uzyskał Andrzej Horubała, który jest prozaikiem, dramaturgiem, eseistą, redaktorem, reżyserem i producentem filmowym. Autor powieści tj."Farciarz", "Umoczeni" czy "Przesilenie". 

Nominowani w kategorii "Obraz" 

Podczas audycji przybliżono sylwetkę nominowanego Wawrzyńca Kostrzewskiego, reżysera, który jest związany z Teatrem Polskiego Radia oraz Teatrem Telewizji. Kostrzewski jest twórcą nagrodzonego w tym roku dramatu patriotycznego "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. 

Drugim wśród nominowanych jest Zbigniew Rytel, autor reportaży i filmów o sportowcach i historii polskiego sportu. Kapituła wyróżniła go za "wybitną działalność dziennikarską i reżyserską, a także pracę kronikarza budującego wspólnotę narodową skupioną wokół polskich sportowców". 

O czym Małgorzata Raducha rozmawiała z Andrzejem Horubałą? Jakie emocje towarzyszą przy odbierani nominacji? Dlaczego Teatr Telewizji jest dla Wawrzyńca Kostrzewskiego miejscem wyjątkowym? Kiedy Zbigniew Rytel zaczął przygodę ze sportem? Jakie utwory będą nominowane w kategorii "Muzyka"?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak 

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 21.11

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezentacja nominowanych do Nagród Mediów Publicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 23:00
Przedstawiamy sylwetki dwóch nominowanych w kategorii "Słowo" - Jarosława Marka Rymkiewicza i profesora Andrzeja Nowaka. W tej kategorii są nominowani również Włodzimierz Bolecki, Andrzej Horubała i Antoni Libera. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Wawrzyniec Kostrzewski: liczy się pomysł na spektakl

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 16:20
- Jedynym kluczem, według którego wybieram teksty jest przekonanie, że warto podjąć się ich realizacji w teatrze, że mam jakiś pomysł, by coś ważnego, co dany tekst przekazuje opowiedzieć ludziom - mówił w Dwójce reżyser nominowany do Nagrody Mediów Publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych. Andrzej Horubała: kultura jest najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:00
- Takim wyróżnikiem mojego pisarstwa krytycznego jest silne eksponowanie mnie, bo ja nie chcę udawać osoby bez poglądów, bez przeszłości i przynależności do jakiejś formacji - mówił gość Dwójki, krytyk literacki, pisarz i producent.
rozwiń zwiń