X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wawrzyniec Kostrzewski: często uciekam od realizmu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 13:38
- Kiedy przygotowuję projekt, on musi być dla mnie zamkniętą formą jeśli chodzi o wszystkie poziomy - mówi w "Kulturalnej Jedynce" reżyser oraz scenarzysta teatralny i telewizyjny, tegoroczny laureat Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Obraz". - Uważam, że rzeczywistość trzeba przedstawiać umowną. Taką, którą widz sobie dopowiada. Dlatego często uciekam od realizmu - dodaje. 
Audio
  • Rozmowa z laureatem Nagród Mediów Publicznych Wawrzyńcem Kostrzewskim (Kulturalna Jedynka)
Wawrzyniec Kostrzewski podczas gali wręczenia Nagród Mediów Publicznych
Wawrzyniec Kostrzewski podczas gali wręczenia Nagród Mediów Publicznych Foto: D. Kawka/Polskie Radio

W poniedziałek 16 września podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie rozdano Nagrody Mediów Publicznych 2019. W kategoriach "Słowo", "Obraz" i "Muzyka" zwyciężyli odpowiednio: Jarosław Marek Rymkiewicz, Wawrzyniec Kostrzewski i Jan Ptaszyn Wróblewski. Wyróżnienia przyznawane przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową wręczono po 11 latach przerwy.

Wawrzyniec Kostrzewski ma 42 lata, jest synem aktorki Haliny Łabonarskiej. Był kilkakrotnie nagradzany na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" w Sopocie. Wyróżniono go między innymi za adaptację "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Telewizji. 

- "Wesele" to chyba najtrudniejsza rozmowa, jaką przyszło mi zaproponować albo odbywać ze współtwórcami, z widzami. Jest to spektakl, który powstał w ważnym czasie, jakim jest 100-lecie niepodległości Polski. Jest to ważny tekst, którym już od ponad stu lat rozmawiamy o nas, o narodzie, o społeczeństwie. Nie jest łatwo rozmawiać o nas przy nas, w czasach, które musimy diagnozować - podkreśla Wawrzyniec Kostrzewski. Czy widzi w "Weselu" debatę polityczną? Więcej w nagraniu. 

nagroda mediów publicznych LOGO_KOLOR.jpg

Nagrody Mediów Publicznych - serwis

Ponadto w audycji:

- Prosto z 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmowy Joanny Sławińskiej z: Agnieszką Holland - laureatką Złotych Lwów za film "Obywatel Jones", Maciejem Pieprzycą (Srebrne Lwy za film "Ikar. Legenda Mietka Kosza") oraz Jankiem Komasą (nagroda publiczności za obraz "Boże Ciało").

- Michał Montowski o Festiwalu Kino Dzieci i odbywającym się podczas wydarzenia przeglądzie twórczości zmarłego w tym roku Stanisława Jędryki

- O wystawie "Antoine. Oddany pięknu" w Muzeum Teatralnym w Warszawie, poświęcona Antoniemu Cierplikowskiemu (1884-1976), słynnemu polskiemu fryzjerowi o międzynarodowej sławie, twórcy nowych trendów w damskim fryzjerstwie (m.in. fryzury "na chłopczycę"), przyjacielowi artystów, polityków i królów, mecenasowi sztuki. Spacer po wystawie z Martą Orzeszyną, autorką książki "Antoine de Paris" i współtwórczynią ekspozycji.

- O wystawie w oddziale Instytutu Pileckiego w Berlinie "Ochotnik. Witold Pilecki i jego misja w Auschwitz" - rozmowa z kierowniczką oddziału Hanną Radziejowską 

- Recenzja teatralna Ewy Heine ze spektaklu "Zaklęte rewiry" w Teatrze WarSawy

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały: Dorota Kołodziejczyk, Joanna Sławińska, Michał Montowski 

Data emisji: 22.09.2019

Godzina emisji: 22.09

kh

Czytaj także

Nagrody Mediów Publicznych rozdane! Jan Ptaszyn Wróblewski laureatem w kategorii "Muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 07:00
– Dobrze, że ta tradycja wróciła. Była próba zakorzenienia jej 11 lat temu, co prawda została przerwana, ale do niej powróciliśmy. Myślę, że będziemy przyznawać tę nagrodę dorocznie – mówił wiceminister kultury, Jarosław Sellin po rozdaniu Nagród Mediów Publicznych, które miało miejsce 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń