X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bitwa Warszawska. Konkurs na scenariusz słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 12:38
- Wszystkie rozwiązania są dopuszczalne, pod warunkiem, że będziemy mogli - my, jurorzy - zastosować zasadę stopniowania przymiotnika "dobry" - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.
Audio
  • Konkurs na scenariusz słuchowiska o Bitwie Warszawskiej (Kulturalna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: radioshoot/shutterstock.com

Program 1 Polskiego Radia i Teatr Polskiego Radia ogłaszają konkurs na scenariusz słuchowiska "Cud na Wisłą. Bitwa Warszawska 1920" w związku z obchodzoną w 2020 roku setną rocznicą Bitwy Warszawskiej. Choć temat konkursu odnosi się do konkretnego wydarzenia, ma również charakter uniwersalny, a sposób ujęcia i zakres skojarzeń związanych z tematem Bitwy Warszawskiej pozostają wyłączną domeną autorów. 

Konkurs ma charakter otwarty, jest skierowany do wszystkich, którzy kochają historię. Słuchowisko powinno trwać maksymalnie 45 minut, czyli scenariusze nie mogą mieć więcej niż 30 stron. Słuchowiska oceni trzyosobowe jury w składzie: Agnieszka Kamińska (dyrektor redaktor naczelna Programu 1 Polskiego Radia), Anna Stempniak-Juśkiewicz (Dział Kultury radiowej Jedynki) oraz Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia). Do realizacji skierowane zostaną trzy prace. Ich autorom przyznane zostaną nagrody pieniężne.

Scenariusze można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do 15 marca 2020 roku. Jury ogłosi zwycięzców do 30 kwietnia. Regulamin>>>

"Proszę się nie bać scen batalistycznych"

Gościem audycji "Kulturalna Jedynka" był dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła, który udzielił zainteresowanym konkursem kilku praktycznych porad. 

- Pracując nad scenariuszem słuchowiska trzeba sobie odpowiedzieć na trzy podstawowe pytania. Pierwsze brzmi - kto? Czyli trzeba wybrać bohaterów. Drugie pytanie - po co? Czyli jakie cele do osiągnięcia mają ci nasi bohaterowie. Odpowiedzią na trzecie pytanie - jak (to zrealizować)? - zajmiemy się już my - podkreślił. - Proszę się nie bać scen batalistycznych. To zawsze się może pojawić obawa: czy tę bitwę będą potrafili zrobić? Ależ tak, my to uwielbiamy. Potrafimy każdą bitwę w studiu odtworzyć. Naturalnie w artystyczny sposób, skrótowo, ale groza sytuacji na pewno będzie - zaznaczył.

Na czym najbardziej należy jury? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

W "Kulturalnej Jedynce" mówiliśmy także o premierze "Biesów" w reżyserii Janusza Opryńskiego w Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz o dwóch wystawach - "Wystawa, której nie było… Ignacy Łopieński (1865-1941) - odnowiciel sztuki graficznej" w Muzeum Narodowym w Warszawie i "August Zamoyski. Myśleć w kamieniu" w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Ewa Heine zrecenzowała "Zagubione dusze" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Relacje: Dorota Kołodziejczyk

Data emisji: 8.12.2019

Godzina emisji: 22.07

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Regulamin konkursu na scenariusz słuchowiska "Cud na Wisłą. Bitwa Warszawska 1920"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 11:20
Program 1 Polskiego Radia S.A. i Teatr Polskiego Radia S.A. ogłaszają konkurs na scenariusz słuchowiska "Cud na Wisłą. Bitwa Warszawska 1920". Konkurs zostaje ogłoszony w związku z obchodzoną w 2020 roku 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej. 
rozwiń zwiń