X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
JedynkaJedynka na Czarnym Lądzie
Section07

Dziennikarze w Afryce

Julia Prus

Kiedyś etatowy (i nagradzany) pracownik "Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia". Pewnego dnia Julia poczuła że bardziej niż praca w redakcji pociąga ją Afryka. Jak pomyślała tak zrobiła i od czterech lat jest Nomadą, a od dwóch mieszka w Sudanie Południowym, skąd pisuje depesze prasowe, pracuje też jako trener, szkoląc dziennikarzy najmłodszej radiofonii świata. A w wolnych chwilach próbuje zrozumieć rzeczywistość, która ją otacza.

Jarosław Kociszewski

Zapraszam na podróż do Etiopii, jednego z największych krajów Afryki, w którym błogosławieństwo urodzin już niedługo może przekształcić się w koszmar głodu – od stolicy, Addis Abeby przez Rów Abisyński ku nizinom południa kraju. To tutaj najlepiej widać, jak potrzeba wyżywienia gwałtownie rosnącej populacji kraju prowadzi do dewastacji środowiska naturalnego. Etiopia to także, a może przede wszystkim, niezwykła mieszanka kulturowa, religijna i etniczna. To także Ziemia Obiecana dla rastafarian. Czy słusznie kraj ten kojarzy nam się przede wszystkim z głodem i cesarzem Haile Selassie I opisanym przez Ryszarda Kapuścińskiego?

Michał Żakowski

UNICEF apeluje o datki na pomoc niedożywionym dzieciom z regionu Sahelu. W tym roku zagrożonych niedożywieniem i głodem jest 16 milionów ludzi. W Czadzie sytuacja jest bardzo poważna. Ocenia się, że zbiory zbóż będą o połowę mniejsze. Ponad 1 milion 200 tysięcy dzieci zagrożonych jest niedożywieniem, co może skończyć się ich śmiercią. Na braki żywności cierpi około 3 i pół miliona mieszkańców kraju. UNICEF stara się pomagać dzieciom i ich matkom w całym kraju. Do Czadu nie łatwo jest wjechać dziennikarzom. Dlatego korzystając z zaproszenia polskiego oddziału UNICEF postaram się przybliżyć ten kraj i jego problemy. Od 3 lat panuje tu spokój po 30 latach konfliktów i walk pomiędzy niezliczonymi milicjami i grupami zbrojnymi. Teraz jest szansa na nowy początek.