X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Etiopia – tam naprawdę wszystko jest inne

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 18:11
W Etiopii mieszka około 90 mln ludzi. – Natomiast nikt nie wie, ile osób mieszka w stolicy Addis Abebie. Może kilka, a może kilkanaście milionów – opowiada specjalny wysłannik Polskiego Radia Jarosław Kociszewski.
Audio
Etiopia, dzieci z plemienia Karo
Etiopia, dzieci z plemienia KaroFoto: flickr.com/Marc Veraart/lic.CC

Etipia to państwo we wschodniej Afryce. Od południa graniczy z Kenią, na zachodzie z Sudanem i Sudanem Południowym, na wschodzie z Dżibuti i Somalią, a na północnym wschodzie z Erytreą. Cechą charakterystyczną Etiopii jest to, że bardzo różni się od każdego z sąsiadów.

>> Jedynka na Czarnym Lądzie - posłuchaj wszystkich relacji
Etiopczycy mają swój język, kalendarz, a nawet czas. - Doba jest podzielona na dzień i noc. Nowy dzień rodzi się o godzinie pierwszej, a umiera o dwunastej. Dzień i noc mają mniej więcej tyle samo godzin przez cały rok. Pod tym względem to reszta świata jest dla nas dziwna – opowiada jeden z mieszkańców stolicy.  
Etiopska kuchnia jest wyjątkowa, nawet islam w tym kraju różni się od islamu w innych częściach świata. Na czym polega ten fenomen? Zapraszamy do wysłuchania relacji Jarosława Kociszewskiego. (ei)