X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Za miłością" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 10:18
Jan Sekta z zawodu jest nauczycielem historii. Mówią o nim: historyk Giżycka. Kocha to miasto. Zjawił się w latach osiemdziesiątych. Jako chłopak od bagażu, który pomagał znajomej dziewczynie przewieźć rzeczy z akademika do domu. I został. Chciał poznać historię miejsca, w którym zamieszkał. Znalazł tylko dwie monografie z 1966 i 1983 roku oraz jedną po  niemiecku z 1912 roku.  Postanowił poznać historię miasta. I teraz dzieli się nią ze wszystkimi, dla których lokalne dzieje są ważne. Teraz pracuje nad multimedialnym archiwum miasta. Giżyckie Archiwum Cyfrowe (GAC) utworzone zostało w 2017 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Giżycku. Jego obecna postać to efekt współpracy Biblioteki z Centrum Kompetencji Cyfrowych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu Digitalizacja zasobów kulturowych Krainy Wielkich Jezior Mazurskich dofinansowanego z programu Kultura Cyfrowa przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. GAC to wirtualna skarbnica pamięci o Giżycku, jego historii i mieszkańcach.
Audio
  • "Za miłością" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska (Reportaż w Jedynce)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Pixabay

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "Za miłością"

Autor: Urszula Żółtowska- Tomaszewska 

Data emisji: 10.09.2019

Godzina emisji: 21.12

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Moi rodzice" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 09:33
Ojciec bohaterki przeżył Majdanek, a swoje wspomnienia nagrał na taśmach. Mama przeżyła wojnę jako jedyne dziecko z siedmioosobowej rodziny. Obydwoje stworzyli piękną i bardzo kochającą się rodzinę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Światło w potrzasku" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 21:07
Rodziny, które oddają swoich bliskich do Domów Opieki, spotykają się z ostrym osądem. Mówi się, że nie maja serca, są wygodni, nie potrafią kochać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż "W Tatrach" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 23:10
Tatrzański Park Narodowy powstał w 1955 roku. Kiedy powstawał byli przeciwko niemu praktycznie wszyscy. Turyści, bo powstanie parku wprowadziło ograniczenia, a nikt ograniczeń nie lubi. Właściciele hal, z których byli wywłaszczani. Narciarze, bo Tatrzański Park Narodowy wprowadził regulacje dotyczące ruchu turystycznego.
rozwiń zwiń