X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wojna informacyjna NATO - Rosja to przyszłość czy teraźniejszość?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 18:30
- Trwa wojna opowieści, trwa wojna narracji, trwa próba przekonania opinii publicznej zarówno swojego kraju jak i krajów pozostałych, że to nasza wizja jest bliższa światu. Rosja od wielu lat w marketingu narracyjny jest bardzo silna - uważa Eryk Mistewicz.
Audio
Od lewej: Eryk Mistewicz, Sabina Treffler i Krzysztof Liedel
Od lewej: Eryk Mistewicz, Sabina Treffler i Krzysztof LiedelFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Jak podkreśla, Rosjanie wykorzystują słabość mechanizmów demokratycznych i instalują w Europie Zachodniej tak potężne ośrodki propagandowe, jak telewizja Russia Today czy radiostacja Sputnik. - A Europa zachodnia po 1989 roku nie prowadzi działań skierowanych do obywateli Rosji czy byłego ZSRR - podkreśla Eryk Mistewicz.

Serwis specjalny
duda nato pap 1200.jpg
Szczyt NATO w Warszawie

Sabina Treffler zauważa, że dopiero od niedawana mówimy o wojnie informacyjnej. - Jest to wojna, która jest też elementem wojny hybrydowej - przyznaje. Zwraca jednocześnie uwagę, że z informacji wynika działanie, więc ten kto kieruje informacją, kieruje także wynikającym z niej działaniem. 

Zdaniem Krzysztofa Liedla jeśli chcielibyśmy trzymać się narracji militarnej, to szczyt NATO i wydarzenia wokół niego należałoby postrzegać jako bitwę. - To o czym dyskutujemy, to przekaz skierowany do osób przekonanych. Rosjanie uprawiają propagandę u siebie, skierowaną na potrzeby swojego społeczeństwa, akcentując agresywną stronę NATO. Nie widać zmasowanego ataku na nasze społeczeństwa, ale warto zwrócić uwagę, że propaganda czy wojna informacyjna to proces, nie dzieje się ad hoc - przypomina dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas.

Jak szczyt NATO był postrzegany na zachodzie Europu? Czy politycy prorosyjscy w Europie są świadomi bycia wykorzystywanymi przez Kreml? W jaki sposób NATO chce walczyć z tzw. trollami internetowymi? Czy Polska jest polem walki informacyjnej?

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Prowadzi: Wojciech Dąbrowski

Goście: Krzysztof Liedel (doktor nauk wojskowych, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas), Eryk Mistewicz (prezes Instytutu Nowych Mediów, doradca polityczny, konsultant strategii marketingowych), Sabina Treffler (dziennikarka wicenaczelna portalu Wszystko Co Najważniejsze)

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 17.25

gs/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elementy wojny hybrydowej na ćwiczeniach Anakonda-16

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 07:12
Likwidacja skażeń śmigłowców, nocny desant w zurbanizowanym terenie, a także wojna hybrydowa to zadania realizowane podczas manewrów Anakonda-16.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt NATO. "Bezpieczniejsza będzie cała Europa Środkowo-Wschodnia"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 19:26
- Ustalenia, o których informowali nas przed szczytem najważniejsi przywódcy, ale i ministrowie spraw zagranicznych, i obrony narodowej wskazują, że decyzje, które zostaną podjęte w Warszawie będą gwarantowały podniesienie bezpieczeństwa - mówi Michał Jach (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nadszedł moment istotnej korekty polityki NATO"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 19:48
- Terytorium żadnego państwa tworzącego Sojusz nigdy nie zostało naruszone. W tym sensie NATO jest skuteczne. Ponieważ jednak świat bardzo się zmienia, to co pewien czas Sojusz musi korygować swoją politykę - mówi Janusz Zemke (SLD).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie szczytu NATO. Dominująca rola Polski

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 18:50
Goście "Debaty Jedynki" zgodzili się, że szczyt NATO jest sukcesem Polski, zwracali jednak uwagę, na dalsze wyzwania stojące przed naszym krajem.
rozwiń zwiń