X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jak walczyć ze smogiem doraźnie i w dłuższej perspektywie?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 18:00
- Czy smog zabija? Tak, według Światowej Organizacji Zdrowia w 2010 roku z powodu raka płuc, spowodowanego zanieczyszczeniem powietrza, zmarło na świecie 230 tys. osób - mówił rozpoczynając "Debatę Jedynki" Marek Mądrzejewski.
Audio
Od lewej: Paweł Sałek i Jerzy Kozłowski; Bogusław Sonik uczestniczył w Debacie Jedynki ze studia Polskiego Radia w Krakowie
Od lewej: Paweł Sałek i Jerzy Kozłowski; Bogusław Sonik uczestniczył w "Debacie Jedynki" ze studia Polskiego Radia w KrakowieFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Jak zauważył Paweł Sałek problem smogu w Polsce nie jest problemem nowym. - Jeszcze przed 1989 rokiem ten problem w Polsce wstępował. Dotyczy on nie tylko naszego kraju, ale także 16 innych państw Unii Europejskiej, w których przekroczenia norm związanych z jakością powietrza występują. Dlatego walka z tym problemem, walka o poprawę jakości powietrza wymaga podejścia długoletniego, co staramy się czynić - mówił sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska

O trudnych zmaganiach z zanieczyszczeniem powietrza w okolicach rodzinnego Kalisza, mówił poseł Jerzy Kozłowski. - Jeśli chodzi o moje miasto, to ten problem jest aktualny od wielu lat. Co miasto może zrobić? Są dotacje na inwestycje w zmianę w bardziej efektywne ogrzewanie. Dopóki będziemy używać jako paliwa niskich jakościowo produktów, będziemy mieć kwestię smogu - przekonuje poseł Kukiz'15, zwracając uwagę na niewykorzystany potencjał gazu, jako paliwa dużo bardziej ekologicznego. 

Bogusław Sonik zgadza się, że polski smog w dużej mierze jest rezultatem polskiego uzależnienia od węgla. - Od dziesiątek lat politycy ulegali lobby węglowemu i nie zwracali uwagi, że należy wyeliminować niskiej jakości węgiel, który jest spalany, że należy wprowadzić normy dla kotłów, które uniemożliwiają spalanie tego rodzaju węgla. To jest jedna sprawa, kolejną jest rozwój energii odnawialnej i eliminowanie smogu komunikacyjnego. To kompleksowe podejście, które wymaga także środków finansowych - ocenia poseł PO

Jak powstaje smog? Dlaczego Polacy palą niskiej jakości paliwem, czy tylko z oszczędności? Czym zajmuje się Komitet Sterujący ds. Krajowego Programu Ochrony Powietrza? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Jerzy Kozłowski (poseł klubu Kukiz'15, członek sejmowej Komisji Zdrowia), Paweł Sałek (sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Klimatycznej, przewodniczący Komitetu Sterującego ds. Krajowego Programu Ochrony Powietrza), Bogusław Sonik (poseł PO, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa)

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 17.24

gs/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska dołączyła do ,,smogowej” czołówki. Co wpływa na zły stan powietrza w naszym kraju?

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 15:40
Dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej w Warszawie mógł ucieszyć mieszkańców miasta, ale argument, dla którego został wprowadzony, zdecydowanie nie jest powodem do radości. Darmowe przejazdy środkami transportu miały zachęcić do rezygnacji z podróży samochodem w trosce o czystość powietrza, którego stan jest co najmniej niepokojący…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smog nad Polską nie ustępuje

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 08:57
Zanieczyszczenie powietrza w centralnej i południowej Polsce jest nadal poważne. Jak zapobiec takim sytuacjom w przyszłości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

GIS alarmuje: smog szczególnie szkodliwy dla seniorów, dzieci i osób aktywnych

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 14:37
Wysokie stężenie pyłu w powietrzu jest szczególnie szkodliwe dla seniorów, dzieci i osób aktywnych fizycznie, długotrwałe narażenie na pył zwiększa zagrożenie chorobami płuc, a krótkotrwałe - nasilać objawy alergii - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.
rozwiń zwiń