X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Samorządy w walce o ekologiczną Polskę

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 18:39
Według informacji zgromadzonych w bazie danych prowadzonej przez Europejska Agencję Środowiska w bazie 387 miast w pierwszej dziesiątce miast europejskich z największa ilością dni w roku, w których występują dopuszczalne przekroczenia stężenia pyłu PM 10 znajduje się aż sześć miast polskich.
Audio
  • Rola samorządów w walce o czyste powietrze (Debata Jedynki)
Goście Debaty Jedynki: Agata Czarnacka i Wojciech Kubalewski oraz prowadzący Marek Mądrzejewski
Goście "Debaty Jedynki": Agata Czarnacka i Wojciech Kubalewski oraz prowadzący Marek MądrzejewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Temat zanieczyszczeń powietrza jest osobiście bliski Agacie Czarnackiej kandydującej do Rady Miasta Stołecznego Warszawy z ramienia SLD Lewica Razem, która od dziecka zmaga się z astmą wywołaną czynnikami środowiskowymi. – Nastał moment, kiedy postanowiłam aktywnie przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza. Uważam, że gigantyczna odpowiedzialność za czyste powietrze jest ulokowana na poziomie ponadnarodowym. Klimat nie trzyma się granic państw ani gmin – powiedziała.

Wojciech Kubalewski powiedział, że Partia Zieloni o problemie nadmiaru pyłów w powietrzu mówi od wielu lat, ale nie była dotąd słuchana. – Idea ochrony środowiska i idea cofnięcia się człowieka ze swoja gospodarką, cywilizacją i kulturą i danie oddechu przyrodzie nie mogły się w Polsce przebić niezależnie od tego, jak elokwentni byliby działacze naszej partii. Po prostu nasze społeczeństwo musiało dojrzeć do pewnych zagadnień – przyznał.

Andrzej Maciejewski, kandydat na prezydenta Olsztyna z ramienia Kukiz’15 proponuje proste mechanizmy pozwalające odkorkować miasto, a tym samym zmniejszyć spalanie i emisje spalin samochodowych. – Jeżeli wszyscy urzędnicy wyjdą z pracy o tej samej godzinie, to miasto stoi. Wystarczy przesunąć przynajmniej o pół godziny rytm pracy poszczególnych urzędów i wszyscy poczują, że da się przez miasto przejechać – stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

**

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Agata Czarnacka (kandydatka do Rady Miasta Stołecznego Warszawy z ramienia SLD Lewicy Razem), Wojciech Kubalewski (Partia Zieloni, kandydat do Sejmiku Województwa Mazowieckiego) i Poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz'15, kandydat na prezydenta Olsztyna)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 17.27

abi

Czytaj także

Sierpień '80. Skąd czerpano wzory do uprawiania demokracji?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 18:23
Solidarność odesłała tzw. demokrację ludową tam, gdzie jej miejsce – na śmietnik historii. Nie stało się to 38 lat temu. Trzeba było jeszcze przeżyć ostatnie spazmy komunizmu, traumę stanu wojennego i finalny etap rozkładu znienawidzonego systemu.
rozwiń zwiń