X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakie Niemcy po Angeli Merkel?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 18:51
Angela Merkel przez 18 lata stała na czele niemieckich Chrześcijańskich Demokratów, a po wygranych w 2015 roku wyborach zasiadła w fotelu kanclerskim. W najbliższych dniach Merkel pożegna się z szefowaniem CDU. Nie wiadomo, jak długo będzie jeszcze kierowała pracami rządu.
Audio
  • Jakie będą Niemcy po odejściu Angeli Merkel? (Debata Jedynki)
Angela Merkel
Angela MerkelFoto: PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Cornelius Ochman zwraca uwagę, że zapowiedź odejścia Angeli Merkel paradoksalnie spowodowała wzrost notowań CDU. - Rozpoczęła się programowa dyskusja w CDU, bo mamy troje kandydatów do fotela przewodniczącego i każdy idzie w innym kierunku - mówi ekspert.

W połowie listopada opublikowano raport, który pokazał, że Niemcy są podzieleni, jeśli chodzi o politykę zagraniczną. Np. mimo agresywnej polityki Kremla, Rosja jest postrzegana jako jeden z trzech najważniejszych partnerów Niemiec i jej popularność rośnie, a spada popularność USA. - Tak zawsze było - ocenia dziennikarz Piotr Jendroszczyk. Zwłaszcza, że dzięki Jelcynowi Niemcy mogły się zjednoczyć. Jego zdaniem, sondaż nie wnosi nic nowego, a Niemcy bardziej podzieleni są np. kwestią imigracyjną i zainteresowani sprawami lokalnymi.

Łukasz Polinceusz zwraca uwagę, że w dyskusji Niemcy będą musieli zmierzyć się z kwestiami społecznymi innymi niż imigracja. - Temat migracji na pewien czas mamy uspokojony - mówi ekspert. Ale z czasem tematy powrócą.

Kto zastąpi kanclerz Merkel i co ta zmiana będzie oznaczała dla Niemiec, dla Unii Europejskiej, dla bliższych, jak Polska i dalszych sąsiadów, aż wreszcie dla światowej polityki? Czy Niemcy są antypolscy? Posłuchaj całej debaty.


Debata o stytuacji w Niemczech po Angeli Merkel Debata o stytuacji w Niemczech po Angeli Merkel

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Cornelius Ochmann (dyrektor zarządzający, członek zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, specjalista ds. polityki europejskiej), Piotr Jendroszczyk (dziennikarz, były korespondent Rzeczpospolitej w Berlinie i Moskwie), Łukasz Polinceusz (ekspert ds. międzynarodowych Fundacji Kazimierza Pułaskiego)

Data emisji: 6.12.2018

Godzina emisji: 17.26

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak będzie wyglądać Europa bez Angeli Merkel?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 19:20
- Niemcy już szukają nowej roli w Europie. To nie jest tak, że dopiero teraz się ocknęli. Zobaczymy, jak nowe przywództwo Niemiec do tego podejdzie - mówiła na antenie radiowej Jedynki dr Agnieszka Łada. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Paweł Kowal: CDU będzie szukało kogoś, kto skieruje partię trochę na prawo

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 13:11
- To się musiało kiedyś skończyć. Nic nie może przecież wiecznie trwać - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, odnosząc się do decyzji Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec zapowiedziała na posiedzeniu zarządu CDU, że w najbliższych grudniowych wyborach nie zamierza ubiegać się po raz kolejny o stanowisko przewodniczącej partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Łada: armia europejska nie ma według kanclerz Niemiec konkurować z NATO

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 18:48
- Angela Merkel mówi wprost: tak, trzeba utworzyć europejską armię, ale podkreśla: armię, która będzie dopełnieniem NATO, a nie w konkurencji do NATO. To jest ważne, bo to coś innego, niż powiedział Emmanuel Macron w ostatnich dniach - powiedziała ekspertka dr Agnieszka Łada na antenie Jedynki. Analityczka Instytutu Spraw Publicznych mówiła o propozycji kanclerz Niemiec na stworzenie wspólnych europejskich programów.
rozwiń zwiń