X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

PiS zyska czy straci na aresztowaniach, dokonanych przez CBA?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 19:03
Agenci CBA zatrzymali w poniedziałek (28.01) sześć osób w śledztwie dotyczącym doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej.
Audio
Do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zostały dowiezione na przesłuchanie pierwsze osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w śledztwie dotyczącym doprowadzenia PGZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości
Do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu zostały dowiezione na przesłuchanie pierwsze osoby zatrzymane przez funkcjonariuszy CBA w śledztwie dotyczącym doprowadzenia PGZ do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartościFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Wśród zatrzymanych jest były szef gabinetu politycznego MON, były rzecznik MON Bartłomiej M., były członek zarządu spółki PGZ S.A. Radosław O., były parlamentarzysta Mariusz Antoni K., a także trzej byli pracownicy MON oraz spółki PGZ.

Adrian Stankowski z "Gazety polskiej" uważa, że aresztowanie, to wyraz normalności, i że w końcu państwo zaczęło działać niezależnie od legitymacji politycznych czy sympatii. - Warto zauważyć dwa najgłośniejsze nazwiska z tej szóstki. Panu K. nie pomogło, że ma takie same nazwisko jak minister koordynator - śmieje się dziennikarz. Przypomina słowa Jarosława Kaczyńskiego, że trzeba zacząć do swoich, żeby wyplenić zarazę korupcji.

Janusz Schwertner z Onet-u uważa za mało prawdopodobne, żeby prokuratura czy CBA sprokurowały zarzuty wobec ludzi obecnej władzy. - Takim skutecznym mitem, za który wielu podziwia Jarosława Kaczyńskiego jest zbudowanie mitu, że Prawo i Sprawiedliwość jest taką partią, która przyszła z nieba świętsza od papieża - mówi publicysta. Jego zdaniem, obecnie PiS jest w trudnej sytuacji, bo ten mit może upaść.

Czy aresztowania to wynik wewnętrznej rozgrywki w PiS? Czy aresztowania podziałają na szkodę PiS, czy wręcz odwrotnie, partia podtrzyma swój wizerunek walczącej z łamaniem prawa?

Posłuchaj całej debaty

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiała: Witold Gadowski

Goście: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska"), Janusz Schwertner (Onet)

Data emisji: 28.01.2019

Godzina emisji: 17.25

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Długi o zatrzymaniach CBA: służby działają i chwała im za to

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 09:40
- Obrona narodowa jest kwestią kluczową. Dobrze, że udało się wykryć prawdopodobieństwo poważnego przestępstwa - powiedział na antenie radiowej Jedynki Grzegorz Długi, poseł Kukiz'15. W poniedziałek rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób związanych z MON, które są podejrzane m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: jeżeli są powody do łapania "swoich", to trzeba dać przykład, że nie ma świętych krów

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 18:38
– Bartłomiej M., jak każda osoba przebywająca na terenie Polski, podlega prawu obowiązującemu w naszym kraju. Jednak nie przesądzam o winie kogokolwiek z zatrzymanych – powiedział Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek CBA zatrzymało 6 osób w związku z nieprawidłowościami w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.
rozwiń zwiń