X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konferencja bliskowschodnia. Sprytna koalicja czy szerzenie bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 19:24
W Warszawie odbyła się konferencja, na której miał toczyć się dialog dotyczący bezpieczeństwa krajów Bliskiego Wschodu. Nieobecność Iranu, jak i przedstawicieli wielu innych ważnych krajów, okazała się nie być przeszkodą w podjęciu dyskusji. Co zatem okazuje się być prawdziwym celem powołania konferencji bliskowschodniej? O tym opowiadają nasi eksperci.
Audio
  • Eksperci o konferencji bliskowschodniej (Debata Jedynki)
Goście Jedynki. (Debata Jedynki)
Goście Jedynki. (Debata Jedynki)Foto: Polskie Radio

W jakiej mierze konferencja miała charakter antyirański, a w jakiej miała faktycznie na celu rozwiązanie problemu bezpieczeństwa Bliskiego Wschodu? - Możemy rozróżnić dwie części konferencji. Pierwszą jest dialog organizatorów debaty, gdzie widzimy, że powstaje mechanizm konsultacji i współpracy między Polską, a Stanami Zjednoczonymi. Drugą część obejmuje wywód Mike'a Pence'a, gdzie wszyscy uczestniczy konferencji zgodzili się z nim, że winowajcą braku bezpieczeństwa jest Iran, który według przedstawiciela Stanów Zjednoczonych - łamie prawa człowieka i sponsoruje terroryzm - mówi współorganizator konferencji Michał Żakowski.

- Według mnie w konferencji chodziło tylko i wyłącznie o politykę, a nie o próbę rozwiązywania problemów Bliskiego Wschodu. Wydaje mi się, że nadrzędnym celem było stworzenie koalicji państw popierających amerykański sposób widzenia Bliskiego Wschodu i tym samym - realizacji swoich interesów - twierdzi prawnik Patryk Gorgol.

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych - Mike Pompeo, podczas konferencji użył dwóch całkowicie sprzecznych cytatów. - Mike Pompeo podsumowując spotkanie powiedział, że jego celem było szerzenie bezpieczeństwa, gdzie kilka godzin wcześniej oznajmił, iż nie da się osiągnąć pokoju na Bliskim Wschodzie bez bezpośredniej konfrontacji z Iranem. Nie widzę zatem tutaj żadnej spójności - dodaje Łukasz Polinceusz - specjalista ds. bezpieczeństwa narodowego.

Czy polsko - irańskie relacje mogą ucierpieć po konferencji? Jakie padły słowa z ust organizatorów? Co ma na celu polityczna gra?

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Debata Jedynki

Rozmawiał: Marek Mądrzejewski

Goście: Patryk Gorgol (prawnik), Michał Żakowski (współorganizator konferencji bliskowschodniej), Łukasz Polinceusz (specjalista ds. bezpieczeństwa narodowego)

Data emisji: 14.02.2019

Godzina emisji: 17.24

K.A/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojna w cyberprzestrzeni. Czy jesteśmy na nią gotowi?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 19:39
Wojsko Obrony Cyberprzestrzeni to jedno z założeń NATO. Czy możemy spodziewać się swojej cyberarmii? Swoje opinie przedstawią eksperci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć politycznego obrońcy - Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 20:05
Były premier i opozycjonista w trudnych czasach PRL oraz najwybitniejszy obrońca w sądowych procesach politycznych. Jan Olszewski umiera, mając 88 lat. Czym zasłynął w swoim życiu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Dlaczego nie obejmuje Iranu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 19:54
Na środę i czwartek zostało zaplanowane spotkanie departamentu Stanów Zjednoczonych z Polskim MSZ, poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Konferencja ma odbyć się w Warszawie, gdzie delegację potwierdziło ok. 60 państw, natomiast krajem nieuczestniczącym w konferencyjnym dialogu będzie Iran. 
rozwiń zwiń