X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Milczanowska: w programie Koalicji Obywatelskiej brak wizji na kilka lat do przodu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 18:37
- Obóz Zjednoczonej Prawicy zaczął rządy traktować tak, żeby zależało nam głównie na interesie państwa, społeczeństwa i narodu polskiego. W tę kwestię wchodzą sprawy społeczne związane z pieniędzmi - powiedziała posłanka PiS Anna Milczanowska w "Debacie Jedynki". W Programie Pierwszym Polskiego Radia gościł także Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • Porównanie obietnic programowych PiS i KO (Debata Jedynki)
Anna Milczanowska i Dariusz Joński Debacie Jedynki
Anna Milczanowska i Dariusz Joński "Debacie Jedynki"Foto: Jedynka/Polskie Radio

W piątek i w sobotę odbyły się konwencje programowe głównych sił politycznych w Polsce. W piątek w Warszawie swój program przedstawiła Koalicja Obywatelska. W sobotę w Lublinie obietnice wyborcze składała Zjednoczona Prawica pod wodzą Prawa i Sprawiedliwości.

Główne deklaracje programowe obu ugrupowań skupiają się wokół zarobków i pieniędzy, które zostają w kieszeni podatnika. W "Debacie Jedynki" rozmawiali o tym: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Milczanowska oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Dariusz Joński.

Zobacz także
kowencja pis 663 twitter.jpg
Nowe propozycje PiS: wzrost płacy minimalnej, podwójna "trzynastka", wyższe dopłaty dla rolników

Anna Milczanowska: obóz PiS dba o interes państwa

- Obóz Zjednoczonej Prawicy oraz Prawo i Sprawiedliwość, które jest partią dominującą w tym obozie, zaczął rząd traktować tak, żeby zależało nam głównie na interesie państwa polskiego, na interesie społeczeństwa polskiego, na interesie narodu polskiego. W tę kwestię wchodzą sprawy społeczne związane z pieniędzmi - powiedziała posłanka PiS.

Przypomniała, że w 2016 roku rząd wprowadził zapowiadany wcześniej program "Rodzina 500 plus", w który opozycja wątpiła zwracając uwagę na brak finansowych możliwości państwa. - Co się stało? Powstała Krajowa Administracja Skarbowa, zaczęliśmy uszczelniać podatek VAT żeby te pieniądze zbierać. Bo wcześniej, przez ostatnie lata, do roku 2015, kiedy to PiS wygrało wybory, nikt nie interesował się losem państwa polskiego - podkreśliła Anna Milczanowska.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prof. Norbert Maliszewski: Polacy wiedzą, że PiS dotrzymuje słowa

Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości, w czasach poprzednich rządów obowiązywała zasada "jakoś to będzie". Na dodatek - jak mówi Anna Milczanowska - ta zasada przebija z obecnego programu Koalicji Obywatelskiej.

- To, co ma do zaproponowania opozycja, jest takim miernym programem. Nie ma właściwie żadnej wizji - mam tu na myśli wizję, którą przytoczył prezes Jarosław Kaczyński na naszej konwencji, wizję, o której mówił pan premier Mateusz Morawiecki - rozwoju państwa polskiego na kilka, kilkanaście lat do przodu - podkreśliła polityk PiS.

Dariusz Joński: 

Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że dotychczas większość partii łączyła walka z bezrobociem, które przez wiele lat było dużym problemem w Polsce. Teraz, kiedy bezrobocie mamy najniższe w historii, pojawiła się nowa rzecz, która łączy główne siły polityczne, stąd po obu stronach politycznej barykady dominujący temat to podnoszenie najniższych pensji.

- Faktycznie mamy sytuację taką, że dwie największe partie - z jednej strony KO, z drugiej strony PiS - przedstawiły pewną propozycję, co zrobić, żeby te płace najniższe były wyższe. Jak poradziliśmy sobie z bezrobociem, to teraz spróbujemy sobie poradzić z najniższymi płacami - mówił Dariusz Joński.

- Propozycje są dwie: jedna, którą przedstawił prezes Jarosław Kaczyński, który mówi "dobra, to podniesiemy płacę minimalną do 3 tys. zł brutto w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy do końca 2020 roku, później 4 tys.". Krótko mówiąc tak czy inaczej zapłacą za to pracodawcy - stwierdził polityk KO.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Miłosz Lodowski: całkowita kapitulacja obozu KO. Kompletny bezwład narracyjny

Dariusz Joński wyjaśnił, że naturalnie obciążenia nie bedą uderzały w państwo zatrudniające urzędników, ani w największe korporacje. Te instytucje stać na podnoszenie pensji pracownikom. Najgorzej będą mieli najliczniejsi pracodawcy, mali i średni przedsiębiorcy.

- Propozycja KO jest taka, żeby osoby, które zarabiają do 4,5 tys. zł brutto dostawały tzw. premię od państwa za aktywność zawodową 500 zł i to jest połączone z obniżeniem podatku PIT, czyli ok. 114 zł więcej zostawałoby w kieszeniach - wyjaśnił.

Jak wyjaśnił, premiuje to osoby młode, wchodzące na rynek pracy, a nie obciąża pracodawców, którzy często nie mogą sobie pozwolić na podniesienie pensji zatrudnianym pracownikom. Równocześnie KO proponuje obniżenie ZUS-u, co także ma wesprzeć przedsiębiorców, ale również pracowników, których oni zatrudniają.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Michał Rachoń

Goście: Anna Milczanowska (Prawo i Sprawiedliwość) i Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 18:10

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Programowe założenia KO. A. Wierzejski: PO stroi się w ekologiczne piórka

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 19:06
W Warszawie odbyło się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. W jej ramach przeprowadzono ponad 50 paneli dyskusyjnych. O tym dyskutowali w "Debacie Jedynki" goście Michała Rachonia: Aleksander Wierzejski z Poland Daily, publicysta Krzysztof Karnkowski oraz Jerzy Jachowicz z Tygodnika Sieci. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: chcemy rozmawiać o programie, nie o partyjnych porozumieniach

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 18:56
- Nie epatujemy tym w jaki sposób porozumiemy się w Zjednoczonej Prawicy, a chcielibyśmy rozmawiać o programie i Polacy tego oczekują - powiedział w radiowej Jedynce Waldemar Buda. W Debacie Jedynki udział wzięli również: Grzegorz Długi z Kukiz'15 oraz Piotr Kusznieruk z SLD. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Kik: PiS właściwie odczytuje oczekiwania większości Polaków

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 18:22
- Wizja Polski sprawiedliwej, socjalnej i solidarnej – powiedział politolog Kazimierz Kik o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS w Lublinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Młoda audycja polityczna". Jak wypadają obietnice wyborcze PiS i KO?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 12:51
- Porpozycje PiS - tak jak powiedział wczoraj prezes Jarosław Kaczyński - mają tworzyć "polski model państwa dobrobytu" - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szpądrowski z Forum Młodych PiS. W "Młodej audycji politycznej" dyskutował z Jakubem Traczykiem z Młodych Nowoczesnych o propozycjach wyborczych PiS i KO.
rozwiń zwiń