X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

K. Płażyński: jeśli PO chciałaby się pokazać z dobrej strony, to cofnęłaby poparcie dla Neumanna

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 18:40
Kandydat do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński i Grzegorz Długi, poseł Kukiz’15 rozmawiali w "Debacie Jedynki" o "taśmach Sławomira Neumanna".
Audio
  • Kacper Płażyński kandydat PiS do Sejmu i Grzegorz Długi poseł Kikiz'15 o taśmach Sławomira Neumanna (Jedynka/Debata Jedynki)
Debata Jedynki. Grzegorz Długi, poseł Kukiz15
"Debata Jedynki". Grzegorz Długi, poseł Kukiz'15Foto: PR

Kacper Płażyński mówił, że w dniu, w którym nagrania z wypowiedziami Sławomira Naumanna zostały opublikowane, spotkał się z mieszkańcami Tczewa. - Ci ludzie byli po prostu zbulwersowani, po tym, co usłyszeli z ust człowieka, który jest stamtąd, ich ziomka - mówił kandydat do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ TAKŻE: "Taśmy Neumanna". Joanna Lichocka: absolutny upadek jakichkolwiek standardów>>>

Gość radiowej Jedynki dodał, że kara, jaka spotkała za te wypowiedzi polityka PO, jest niewystarczająca.  - Jeżeli Platforma chciałaby się  pokazać z dobrej strony, to po prostu cofnęłaby poparcie dla Sławomira Neumana - ocenił, dodając, że dymisja szefa klubu posłów Koalicji Obywatelskiej to jest "ponury żart".

Z kolei Grzegorz Długi stwierdził, że podobne wypowiedzi polityków pojawiały się już w przestrzeni publicznej. - Te wypowiedzi świadczą o tym, że te tak zwane elity polityczne już tak są zdegenerowane, że w zasadzie nie ma świętości - ocenił poseł Kukiz'15, dodając, to że nie ma świętości języka, zachowań czy międzyludzkich relacji.

Polityk mówił ponadto, że polityka głęboko podzieliła społeczeństwo. - Cokolwiek się stanie, to to i tak nie zmienia preferencji politycznych - zauważył.

Samuel Pereira komentuje orzeczenie sądu

W audycji Samuel Pereira komentował też orzeczenie sądu pierwszej instancji, który przyznał rację Borysowie Budce. Proces wytoczony przez polityka PO-KO w trybie wyborczym przeciwko TVP dotyczył publikacji telewizji po debacie wyborczej. Dziennikarz TVP zarzucił politykowi KO, że ten minął się z prawdą w kwestii ceny leku Valcyte.

CZYTAJ TAKŻE: "Paragon hańby". Dyrektor CZD: pacjenci wykorzystywani w kampanii>>>

- Sąd uznał, że przedstawienie prawdziwego paragonu oznacza, że Borys Budka nie skłamał. Twierdzi też, że Telewizja Polska, przedstawiając jako nieprawdziwe informacje, które przekazał Borys Budka po debacie wyborczej i w trakcie kampanii wyborczej, prowadziła nielegalną agitację przeciwko Borysowi Budce. Wniosek jest jeden, to by oznaczało, że media nie mogą sprawdzać prawdziwości słów polityków, bo stwierdzenie, że jakiś polityk mówi nieprawdę będzie niewłaściwą agitacją - ocenił dziennikarz.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: "Debata Jedynki"

ProwadzącyMichał Rachoń

Goście: Samuel Pereira (dziennikarz TVP), Kacper Płażyński (kandydat do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości) i Grzegorz Długi (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 08.10.19

Godzina emisji: 18.05

pkur


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak