X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowy kandydat w prawyborach PO. Posłanka PiS: brak jedności w Platformie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 18:45
Małgorzata Kidawa-Błońska i Jacek Jaśkowiak powalczą o kandydaturę w wyborach prezydenckich z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W opinii Joanny Borowiak (PiS) ta informacja świadczy o tym, że w szeregach ugrupowania "nie ma jedności". Wiesław Szczepański (Lewica) uważa prezydenta Poznania za "wyrazistego polityka".
Audio
  • Joanna Borowiak (PiS) i Wiesław Szczepański (Lewica) dyskutowali m.in. o prawyborach prezydenckich w PO (Debata Jedynki)
Prowadzący Debatę dnia Antoni Trzmiel i jego goście: Joanna Borowiak (PiS) i Wiesław Szczepański (Lewica)
Prowadzący "Debatę dnia" Antoni Trzmiel i jego goście: Joanna Borowiak (PiS) i Wiesław Szczepański (Lewica)Foto: Polskie Radio

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zgłosił swoją kandydaturę w prawyborach prezydenckich w Koalicji Obywatelskiej. Oznacza to, że będzie kontrkandydatem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, dotychczas jedynej osoby, która zadeklarowała swój start.

Posłanka PiS: Małgorzata Kidawa-Błońska była pod ochroną

Joanna Borowiak przyznała, że informacja ta jest dla niej zaskakująca. - Wydawać by się mogło, że Platforma Obywatelska bardzo mocno postawiła na panią marszałek Kidawę-Błońską w kampanii - wskazała.

- W pewnych posunięciach stricte politycznych było widać, że pani marszałek jest pod pewną ochroną PO, nie włączała się w działania, które mogłyby rzucić cień. To duże zaskoczenie. Jak widać, nie ma jedności w Platformie Obywatelskiej - oceniła posłanka. Jej zdaniem politycy ugrupowania "sami nie wiedzą do końca co zrobią".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap_duda-1200.jpg
Wysokie notowania Andrzeja Dudy. Polacy dobrze oceniają prezydenturę

Wiesław Szczepański: Lewica może poprzeć Jacka Jaśkowiaka

Poseł Lewicy Wiesław Szczepański wyraził zadowolenie, że kandydat w ogóle się pojawił. Jego zdaniem, w przeciwnym wypadku "nastąpiłaby kompromitacja tego, o czym mówiła Platforma", kiedy zapowiadano prawybory.

>>>[POLSKIERADIO24.PL] Grzegorz Schetyna namawiał prezydentów miast do startu w prawyborach

- Znam pana prezydenta Jaśkowiaka, jest to rzeczywiście kandydatura wyrazista - powiedział polityk. Jego zdaniem to będzie dobry kontrkandydat dla wicemarszałek Sejmu. Z uwagi na fakt, że działacz jest uznawany za polityka lewicowego, Wiesław Szczepański nie wykluczył, że Lewica mogłaby go poprzeć w II turze wyborów prezydenckich.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mowa była również o wycofanym projekcie limitu 30-krotności składek ZUS oraz exposé premiera Mateusza Morawieckiego.

***

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Goście: Joanna Borowiak (PiS) Wiesław Szczepański (Lewica)
Data emisji: 20.11.19
Godzina emisji: 18.10

msze/ag

Czytaj także

Prawybory w PO. W "kopercie" nazwisko nowego kandydata, posłowie zaskoczeni

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 17:22
Jak poinformowali liderzy Platformy Obywatelskiej, pojawiło się kolejne zgłoszenie w prawyborach prezydenckich w ugrupowaniu. Nie ujawniono kto to jest, bo kandydat został zgłoszony we wtorek wieczorem "za pośrednictwem koperty". Posłowie KO byli zaskoczeni "kandydatem z koperty" zaskoczeni.
rozwiń zwiń