X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Fantastyczny fundament pod dokończenie reform państwa". Janusz Kowalski o wyniku wyborów

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:28
- Jest to bardzo dobre paliwo, fantastyczny fundament pod dokończenie reform państwa, szczególnie jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, szczególnie jeśli chodzi o kwestie gospodarcze - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski komentując zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Gościem "Debaty Jedynki" był również poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański
odrzywół 1200.jpg
Prezydent: Polska jest jedna, głęboko wierzę, że możemy podać sobie rękę

W niedzielę odbyła się II tura wyborów prezydenckich, którą wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda zyskując (na razie wg nieoficjalnych, niepełnych danych) ponad 51 proc. poparcia. II turę przegrał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W "Debacie Jedynki" sytuację tę komentowali politycy Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej: Janusz Kowalski i Mirosław Suchoń.

Posłuchaj
27:04 _PR1_AAC 2020_07_13_18_11_33-debata.mp3 Janusz Kowalski (PiS) i Mirosław Suchoń (KO) o wynikach wyborów prezydenckich (Debata Jedynki)

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski wyraził ogromną radość z wyniku wyborów. Podkreślił, że wizję Andrzeja Dudy poparło ponad 10 milionów Polaków, którzy głosowali w wyborach.

- Jest to bardzo dobre paliwo, fantastyczny fundament pod dokończenie reform państwa, szczególnie jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, szczególnie jeśli chodzi o kwestie gospodarcze. Dzisiaj współpraca z rządem w kontekście walki ze skutkami koronawirusa jest niezwykle potrzebna. Wybór Rafała Trzaskowskiego oznaczałby co najmniej 3-letnią wojnę ideologiczną - mówił Janusz Kowalski.

Odniósł się też do wypowiedzi rzecznika PO Jana Grabca, który zasugerował, że Rafał Trzaskowski powinien wrócić do ratusza w Warszawie "na pół etatu" i poświęcić resztę czasu polityce ogólnopolskiej.

- Martwią mnie głosy aparatu partyjnego Platformy Obywatelskiej, której wiceszefem jest Rafał Trzaskowski. Pan Grabiec mówi wprost, że Rafał Trzaskowski powinien na pół etatu pracować w warszawskim ratuszu. To jest jakaś pomyłka. Jeśli takie są plany Rafała Trzaskowskiego, to lepiej żeby jednak złożył urząd prezydenta Warszawy - stwierdził wiceminister.

Czytaj również:

Andrzej Duda Agata Kinda PAP-1200.jpg
Wyniki PKW z 99,99 proc. obwodów. Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim

Poseł Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń podziękował wyborcom Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił także uwagę na to, że wynik, który uzyskał wiceprzewodniczący PO, to "taka porażka, którą każdy by chciał przeżywać", ponieważ zyskał on poparcie bliskie 10 mln głosów.

- Polska jest dzisiaj państwem, w którym 1/3 obywateli i połowa tych, którzy wzięli udział w wyborach, mówi, że nie zgadza się na politykę PiS-u, nie zgadza się na zaostrzenie kursu, nie zgadza się na upolitycznienie sądów, na upolitycznienie mediów, na ataki na samorządy - mówił poseł KO.

- Jeśli ktoś dzisiaj tym 10 mln obywateli, którzy głosowali na Rafała Trzaskowskiego, odmawia patriotyzmu, odmawia uczuć do własnego państwa, to ja się pytam, czy z taką osobą, z tymi osobami, z tym środowiskiem wszystko jest w porządku - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzący: Michał Rachoń
Goście: Janusz Kowalski (wiceminister aktywów państwowych, PiS), Mirosław Suchoń (poseł Nowoczesnej)
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 18.11

jmo/ag

Czytaj także

Trzaskowski obiecał ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Radny PiS: czekamy na jego ruch

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 20:20
W czasie kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski obiecał ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Teraz radni PiS przypominają prezydentowi Warszawy o tej inicjatywie. - Pan Trzaskowski będzie miał najbliższą szansę wyjścia z taką inicjatywą 30 lipca. Czekamy na ruch z jego strony - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Cezary Jurkiewicz, przewodniczący Klubu Radnych PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bielan: Andrzej Duda i obóz Zjednoczonej Prawicy mają niezwykle silny mandat do rządzenia

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 18:10
- W nas nie powinno być triumfalizmu - jesteśmy stroną zwycięską, a przegrani powinni zaakceptować fakt, że przegrali. W inny sposób nie da się zakopywać powoli tych rowów pomiędzy nami - stwierdził w Polskim Radiu 24 Adam Bielan, europoseł i rzecznik sztabu prezydenta.
rozwiń zwiń