X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Kwiecień: na Trzaskowskiego głosowano na zasadzie mniejszego zła

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 20:31
- Pięć lat pan prezydent Andrzej Duda ciężko przepracował - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Anna Kwiecień, wskazując źródło wyborczego triumfu. Poseł PO Konrad Frysztak przypominał natomiast, że prezydent po nocach podpisywał ustawy.
Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich
Głosowanie w II turze wyborów prezydenckichFoto: PAP/Marcin Bielecki

W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów, uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc. Co przesądziło o zwycięstwie?

Anna Kwiecień przytoczyła wyniki sondażu, w którym pytano wyborców, czy głosują na swojego idealnego kandydata. Wskazała, że aż dla 70 proc. Polaków głosujących na Andrzeja Dudę, był on kandydatem idealnym. W przypadku Rafała Trzaskowskiego było to zaledwie 26 proc.

Radosław Fogiel 1200.jpg
"Poważna oferta, a nie chwyt wyborczy". Fogiel o "Koalicji Polskich Spraw"

- Zdecydowana większość wskazała, że głosuje na Rafała Trzaskowkiego na zasadzie takiego mniejszego zła - powiedziała. 

Jej zdaniem, to pokazuje, że "te pięć lat pan prezydent Andrzej Duda ciężko przepracował". Anna Kwiecień podkreśliła, że prezydent spotykał się z Polakami i zrealizował swoją główną obietnicę dotyczącą wieku emerytalnego. 


Posłuchaj
26:13 [ PR1]PR1 (mp3) 14 lipiec 2020 18_11_36.mp3 Anna Kwiecień i Konrad Frysztak analizują wynik wyborów prezydenckich i dyskutują o dalszej politycznej karierze Rafała Trzaskowskiego (Debata Jedynki)

 

- Andrzej Duda faktycznie przez pięć lat podróżował bardzo dużo po kraju. Trzeba przypomnieć jednak, że na koszt podatnika ta kampania przez pięć lat trwała - odpowiedział poseł PO Konrad Frysztak. W jego ocenie, trzeba pamiętać o tym, co Andrzej Duda "robił po nocach, kiedy podpisywał ustawy i jakie te ustawy podpisywał".

Poseł przekonywał, że spotkanie zorganizowane przez sztab Rafała Trzaskowskiego było debatą wszystkich mediów, na której Andrzej Duda się nie pojawił. Twierdził również, że wygłoszone przez prezydenta po wyborach przeprosiny to dowód na to, że miał świadomość, że to co mówił albo nie było prawdą, albo godziło w czyjeś dobre imię.

W audycji mówiono też o politycznej przyszłości i roli Rafała Trzaskowskiego w Platformie Obywatelskiej oraz o rynku mediów w Polsce.

***

Audycja: "Debata Jedynki"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Goście: Anna Kwiecień (poseł PiS), Konrad Frysztak (poseł PO)
Data emisji: 14.07.2020
Godzina emisji: 18.11

fc/ag

Czytaj także

Anna Sarzyńska: Andrzej Duda jest politykiem koncyliacyjnym, nie dąży do konfrontacji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 19:00
- Andrzej Duda jest politykiem dosyć koncyliacyjnym, nie dąży do jakichś ostrych konfrontacji. Końcówka kampanii wyborczej była ostra, ale była wbrew naturalnemu zachowaniu prezydenta - wbrew temu, co pokazał przez 5 lat kadencji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem audycji był także Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". 
rozwiń zwiń