more_horiz

"Mam nadzieję, że spowoduje to większą dyscyplinę społeczną". Bernacki o wzroście zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 19:20
- Zasada dystansu, dezynfekcji i maseczki musi trwale porządkować nasze funkcjonowanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Włodzimierz Bernacki. Senator PiS odniósł się do ostatniego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce i na świecie. Gościem audycji był również Andrzej Szejna, poseł Lewicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Grand Warszawski

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4 394 osób. Zmarło 35 pacjentów - podało Ministerstwo Zdrowia. Od niedzieli wyzdrowiało 898 osób zakażonych koronawirusem. W sumie w Polsce jest 81 tysięcy 201 ozdrowieńców.

Czytaj więcej
1200 (2).jpg
Ponad 81 tys. osób wyzdrowiało, kolejne zakażenia koronawirusem. Nowe dane MZ

Włodzimierz Bernacki przyznał, że "dane o zakażeniach zmuszają rządzących do bardzo konkretnych działań". - Musimy organizować system ochrony zdrowia tak, aby był on w stanie zapewnić pomoc wszystkim potrzebującym - podkreślił senator.

Gość radiowej Jedynki wskazał również, że codziennie rosnący bilans zakażeń powinien dać do myślenia całemu społeczeństwu. - Mam nadzieje, że spowoduje to większą dyscyplinę w codziennych kontaktach, bo zasada dystansu, dezynfekcji i maseczki musi trwale porządkować nasze funkcjonowanie. Po tym entuzjazmie wakacyjnym powinniśmy wrócić do rygorów, które były widoczne w maju i kwietniu - ocenił polityk PiS.

Posłuchaj
25:08 _PR1_AAC 2020_10_12-18-11-51.mp3 Politycy o pandemii koronawirusa w Polsce (Debata Jedynki)

"Rząd staje przed dużym wyzwaniem"

Andrzej Szejna stwierdził zaś, że świat spodziewał się wybuchu pandemii i kryzysu z nim związanego, ale większość "nie zwracała uwagi na te ostrzeżenia". - Politycy też dołożyli tutaj swoją cegiełkę. Premier Wielkiej Brytanii na początku lekceważył COVID-19, a potem sam zachorował. Donald Trump śmiał się nawet z koronawirusa i też został zakażony - powiedział poseł.

Czytaj więcej
koronawirus 1200 pap (12).jpg
Wracają godziny dla seniorów, będzie więcej łóżek dla chorych z COVID-19, do szpitali trafią nowe respiratory

Polityk Lewicy odnosząc się do sytuacji w Polsce, ocenił, że rząd dobrze rozpoczął walkę z pandemią, ponieważ szybko zostały wprowadzone restrykcje, ale potem zaczął lekceważyć zagrożenie. - Dzisiaj rząd PiS staje przed dużym wyzwaniem. Cieszę się jednak, że przyszło dla nich teraz otrzeźwienie, bo w czasie wyborów też poluzowali swoje wypowiedzi i lekceważąco odnosili się do koronawirusa - stwierdził gość "Debaty Jedynki".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Goście: Włodzimierz Bernacki (PiS) i Andrzej Szejna (Lewica)

Data emisji: 12.10.2020

Godzina emisji: 18.12

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem