more_horiz

Joe Biden prezydentem USA. Repetowicz: jest szereg pilnych działań, które musi podjąć

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 18:59
- Uważam, że w pierwszych stu dniach prezydentury Joe Bidena polityka zagraniczna nie zejdzie na drugi plan. Niektóre decyzje Donalda Trumpa muszą zostać błyskawicznie odwołane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Witold Repetowicz z portalu Defence24. Gościem audycji był również Jarosław Guzy z PAP.
Prezydent USA Joe Biden
Prezydent USA Joe BidenFoto: POOL/Reuters

Tematem audycji było zaprzysiężenie Joe Bidena na urząd prezydenta USA i wyzwania przed nim stojące. - Przed Bidenem stoją ogromne wyzwania wewnętrzne, w tym polaryzacja społeczeństwa. O tyle jest on w dobrej sytuacji, że ta polaryzacja uderza także w Partię Republikańską, a więc jego konkurencję. Znaczna część establishmentu Republikanów będzie starała się odzyskać partię z rąk Trumpa. Joe Biden przy zręcznej polityce może liczyć na poparcie tradycyjnego nurtu Partii Republikańskiej - stwierdził Witold Repetowicz

biden 1200 forum.jpg
Joe Biden: zjednoczeni możemy zrobić wielkie, ważne rzeczy

Jego zdaniem "Joe Biden ma także większe pole manewru, jeśli chodzi o politykę zagraniczną. - Uważam, że w pierwszych stu dniach jego prezydentury polityka zagraniczna nie zejdzie na drugi plan. Jest szereg niezwykle pilnych działań, które administracja Bidena musi podjąć. Niektóre decyzje Donalda Trumpa muszą zostać błyskawicznie odwołane - zaznaczył.

Zjednoczyć Amerykę

- Pierwszym wyzwaniem nowego prezydenta USA jest pandemia. Będzie musiał teraz udowodnić, że może zrobić w tym zakresie więcej niż Trump. Biden musi troszczyć się przede wszystkim o Amerykanów - ocenił Jarosław Guzy.

Czytaj także:

- Senat musiał zająć się także impeachmentem Trumpa, co kontrastuje z tym, co mówi Biden, który nawołuje do osłabienia sporu i podziału politycznego. Ameryka jest gruntownie podzielona i Demokraci również bardzo się do tego przyczynili. O kompromis będzie szalenie trudno - dodał. 

Posłuchaj
24:10 PR1 (mp3) 20 styczeń 2020 18_11_45_40_for_media.mp3 Witold Repetowicz: "przed Bidenem stoją ogromne wyzwania wewnętrzne, w tym polaryzacja społeczeństwa" (Debata Jedynki/Jedynka)

 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Goście: Jarosław Guzy (PAP), Witold Repetowicz (Defence24)

Data emisji: 20.01.2021

Godzina emisji: 18.11

pkr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem