more_horiz

Trwa kampania dot. szczepień. Katarzyna Sójka: w tej sprawie docierało wiele fake newsów

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 19:56
- Coraz więcej osób uznaje zasadność szczepień - powiedziała Katarzyna Sójka (PiS) w Programie 1 Polskiego Radia. Wojciech Konieczny (Lewica) mówił, że umowa UE z głównymi firmami dostarczającymi szczepionki została złamana. Ocenił, że być może należy rozważyć wyciągnięcie z tego konsekwencji.
Ruszyła kampania szczepień
Ruszyła kampania szczepieńFoto: PAP/Marcin Bielecki

dworczyk 1200 twitt.jpg
"Temat szczepień wyjmijmy poza nawias politycznego sporu". Apel szefa KPRM do opozycjier/as

- W sprawie szczepień było wiele fake newsów, pacjenci potrzebują czasem rozmowy i fachowego wyjaśnienia - powiedziała w Jedynce Katarzyna Sójka (PiS), która z racji zawodu zajmuje się także szczepieniem pacjentów. 

Katarzyna Sójka (PO) mówiła, że wielu pacjentów, którzy mieli wątpliwości, po wyjaśnieniu podstawowych faktów zostało przekonanych.


Posłuchaj
23:08 _PR1_AAC 2021_01_25-18-11-37.mp3 Walka z pandemią i kampania szczepień (Jedynka/Debata Jedynki)

Wojciech Konieczny (Lewica) mówił, że wiemy dosyć dużo o różnych rodzajach szczepionek. Jak dodał, różnią się one nieco między sobą, m.in. skutecznością, ale też metodami przechowywania, które potem mają wpływ na mechanizmy dystrybucji.

Kampania szczepień

W tym tygodniu zaplanowano 206 969 szczepień populacyjnych – podano w poniedziałek na twitterowym koncie #SzczepimySię.

Od poniedziałku formalnie ruszyły w Polsce szczepienia populacyjne przeciw COVID-19. Po tzw. grupie zero, w której byli m.in. medycy, dawkę szczepionki otrzymują seniorzy 70+.
"Szczepionki transportowane przez @ARM_GOV_PL dotrą dziś do 5873 punktów medycznych, które w tym tygodniu zaplanowały 206 969 szczepień populacyjnych" – przekazano na TT.

Poinformowano ponadto, że na poniedziałek zaplanowano 27 711 szczepień populacyjnych w 2793 punktach medycznych.

Planowane szczepienia

Rząd akcentuje, że tempo szczepień w Polsce jest uzależnione od harmonogramu dostaw szczepionki. W ramach stworzonego w Polsce systemu, jak podaje rząd, możliwe jest przeprowadzenie 11 mln szczepień w pierwszym kwartale 2021 r. Uwzględniając deklarowane dostawy, zaplanowano 3,1 mln.

W Polsce wykonano dotąd ponad 707 tys. szczepień przeciw COVID-19. Od marca, kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 1 478 119 osób, z których 35 401 zmarło.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Tytuł audycji: "Debata Jedynki"

Prowadziła: Magdalena Ogórek

Goście: Katarzyna Sójka (PiS), Wojciech Konieczny (Lewica)

Data emisji: 25.01.2021

Godzina emisji: 18:15

Jedynka/IAR/PAP/in./

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem