more_horiz

"Dzisiejsze decyzje były bardzo trudne". Poseł PiS o nowych zasadach bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 19:18
- Dzisiejsze decyzje były bardzo trudne. Myślę, że oczekiwania społeczne były większe. Natomiast rząd musi się kierować tą najważniejszą przesłanką. Pandemia niszczy społeczeństwo i gospodarkę. Bronimy się przed trzecią falą koronawirusa - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Teresa Wargocka. Gościem audycji była także poseł Koalicji Obywatelskiej Gabriela Lenartowicz. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Bartosewicz / Polskie Radio

Od 1 lutego - w ścisłym reżimie sanitarnym - otwarte zostaną galerie handlowe i muzea oraz galerie sztuki. Pozostałe zasady bezpieczeństwa będą jednak przedłużone. Od 1 lutego nie będą obowiązywały godziny dla seniora. Te decyzje rządu komentowali goście radiowej Jedynki. 

forum-0571965891-12.jpg
Nowe zasady bezpieczeństwa od 1 lutego. Zobacz, czego dotyczą zmiany

Zdaniem Gabrieli Lenartowicz "to trudna i chyba zaskakująca decyzja". - Przedsiębiorcy spodziewali się czego innego. Są na skraju wytrzymałości ekonomicznej i psychicznej, jeśli chodzi o lockdown. I to nie dlatego, iż uważają, że nie należy ograniczać działalności gospodarczej. Ale dlatego, że nie ma przewidywalnej, długofalowej strategii, do której się mogą przygotować - powiedziała poseł. 


Posłuchaj
26:34 _PR1_AAC 2021_01_28-18-10-49.mp3 Gabriela Lenartowicz i Teresa Wargocka o nowych zasadach bezpieczeństwa (Debata Jedynki)

 

Jak dodała, "taka strategia była zapowiadana". - Swego czasu pojawiła się nawet jej "jaskółka". Potem się okazało, że te strategiczne kryteria nie są stosowane i nie można niczego przewidzieć - zaznaczyła polityk. 

Teresa Wargocka również stwierdziła, że "dzisiejsze decyzje były bardzo trudne". - Myślę, że oczekiwania społeczne były większe. Natomiast rząd musi się kierować tą najważniejszą przesłanką. Pandemia niszczy społeczeństwo i niszczy gospodarkę. Bronimy się dzielnie, razem ze wszystkimi przedsiębiorcami, nauczycielami, uczniami, całym społeczeństwem, przed trzecią falą koronawirusa, która jest w Europie. Przed nową mutacją, która się bardzo szybko rozprzestrzenia - podkreśliła rozmówczyni radiowej Jedynki. 

- Udaje się nam zatrzymać te zachorowania w Polsce na poziomie 5-6 tysięcy, z  niewielkim 7-procentowym spadkiem. To ogromny wysiłek całego społeczeństwa - podsumowała Teresa Wargocka. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadził: Marek Mądrzejewski 

Goście: Teresa Wargocka (PiS), Gabriela Lenartowicz (KO)

Data emisji: 28.01.2021

Godzina emisji: 18.11

Zobacz także

Zobacz także