more_horiz

Kazimierz Smoliński: jest realna szansa na otwarcie hoteli

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 19:00
- Myślę, że jest realna szansa na to, żeby hotele - z zachowaniem reżimu sanitarnego - zostały otwarte, no chyba, że wystąpi radykalny wzrost zachorowań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Kazimierz Smoliński z PiS. Gościem audycji "Debata Jedynki" był także Janusz Cichoń z PO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukasz Sokol/Forum

Rząd przyjął uchwałę rozszerzającą pomoc z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju o kolejnych 9 branż Między innymi o branżę edukacyjną, handlową i rozrywkową. Tarcza Finansowa 2.0. ma umożliwić przyznawanie mikro, małym i średnim firmom subwencji, które będą mogły być w 100-procentach umarzane. 

firma1200.jpg
Kolejne branże objęte Tarczą Finansową PFR. Wsparcie wyniesie 750 mln zł

Kazimierz Smoliński PiS przyznał, że "opozycja z jednej strony mówi, żeby zwiększyć pomoc, a z drugiej strony mówi, że Polska się zadłuża. Na coś trzeba się zdecydować". - W Polsce bezrobocie jest jednym z najniższych w Europie, nie spada nam ilość aktywnych firm i nie ma lawinowych bankructw. W ramach tarczy PFR 2.0 ogromna ilość pieniędzy idzie do gospodarki, to jest kilka miliardów i dalej będzie rosło - mówił.

Posłuchaj
26:03 PR1_mp3 2021_02_03-18-10-59.mp3 Kazimierz Smoliński: jest realna szansa na otwarcie hoteli (Debata Jedynki) 

Gość Polskiego Radia przyznał, że "staramy się reagować na bieżąco i żaden kraj nie wprowadził jednego systemu, który trwa od początku pandemii. Myślę, ze jest realna szansa na to, żeby hotele - z zachowaniem reżimu sanitarnego - zostały otwarte, no chyba, że wystąpi radykalny wzrost zachorowań".

Czytaj również:

Janusz Cichoń z PO powiedział z kolei, że "jeżeli chcemy obiektywnie spojrzeć na rynek pracy, to nie wystarczy patrzeć tylko na wskaźniki bezrobocia". - Dramatycznie źle wyglądamy pod względem aktywności zawodowej. Spada nam zatrudnienie, a rośnie liczba osób biernie zawodowych. Mamy jeden z najniższych poziomów aktywności w Europie. Ludzie uciekają przed bezrobociem, także na bierność zawodową. Mamy z tym poważny problem - mówił. 

- Mamy 11 miesięcy od 1 przypadku COVID-19 w Polsce i tarczę pełną dziur. To gigantyczny chaos i wiele firm nie jest w stanie skorzystać z żadnej pomocy i to jest problem, którego rządzący starają się nie dostrzegać - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście audycji: Kazimierz Smoliński (PiS), Janusz Cichoń (PO) 

Data emisji: 03.02.2021

Godzina emisji: 18.11

dn

Zobacz także

Zobacz także