more_horiz

"To jest bardzo dobra decyzja". Marcin Gwóźdź o poluzowaniu covidowych obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 19:59
- Dzisiaj patrzymy na przyszłość optymistycznie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Marcin Gwóźdź z PiS o poluzowaniu od 12 lutego obostrzeń. W "Debacie Jedynki" o słuszności podjętej przez rząd decyzji mówił też europoseł Bogusław Liberadzki z Lewicy. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dragon Images/shutterstock.com

Od 12 lutego w reżimie sanitarnym otwarte będą hotele, kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, stoki narciarskie i korty. W tych miejscach będą występowały ograniczenia, a samo otwarcie będzie warunkowe i na dwa tygodnie. Wciąż zamknięte pozostaną siłownie oraz branża fitness. Restauracje, tak jak do tej pory, będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Patrzymy z optymizmem

prof. Włodzimierz Gut 1200.jpg
Rząd luzuje obostrzenia. Prof. Gut: to metoda prób i błędów, ale innej nie ma

- Ta decyzja rządu jest związana z tym, że mamy już w Polsce ponad 1,5 mln osób zaszczepionych, 90 proc. personelu medycznego zostało zaszczepione, mamy ponad 1,5 mln ozdrowieńców - wyliczył Marcin Gwóźdź. Jak dodał, gospodarka czeka na poluzowanie, a "ludzie chcą pracować, ludzie chcą zarabiać pieniądze".

Czytaj także:

- To jest bardzo dobra decyzja, choć warunkowa na 2 tygodnie - ocenił poseł. Wskazał, że daje to możliwość złapania oddechu branży hotelarskiej. - Dzisiaj patrzymy na przyszłość optymistycznie - stwierdził.

Jest niecierpliwość

- Jeżeli się okaże, że sposób "ulżenia" będzie skuteczny, nie stwarzający zagrożenia to ja serdecznie witam - powiedział Bogusław Liberadzki. Europoseł zauważył, że życie gospodarcze w Polsce na tle innych państw się nie załamało, ale "jest niecierpliwość ze strony właścicieli hoteli, restauracji, kurortów, ośrodków wypoczynkowych".

mid-epa08988051 (1).jpg
Koronawirus w Europie. Wiemy, gdzie jest najtrudniejsza sytuacja pandemiczna

- Pora próbować rozsądnie luzować i obserwować, co się będzie dziać, jakie będą skutki - powiedział Liberadzki. 

Goście Jedynki mówili też o Wielkanocy i związanemu z nimi ryzyku wzrostu zachorowań, a także o ewentualnych zmianach w kodeksie pracy, wymuszonych przez COVID-19. Poruszono również temat prognoz gospodarczych po pandemii.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 


Posłuchaj
22:40 [ PR1]PR1 (mp3) 5 luty 2021 18_12_19.mp3 Otwarte hotele, kina, teatry. Czym kierować się przy luzowaniu obostrzeń? ("Debata Jedynki")

 

***

Audycja: "Debata Jedynki"

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Goście audycji: Marcin Gwóźdź (poseł PiS), Bogusław Liberadzki (europoseł Lewica)

Data emisji: 5.02.2021

Godzina emisji: 18.12

fc

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem