X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Emerytura, migranci: najważniejsze tematy kampanii. Gorące spory polityków

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 13:30
Czy politycy nie przesadzają, szermując obietnicami? Jakie pomysły mają w sprawie emerytur, górnictwa, kryzysu emigracyjnego? Czy przewidzieli, skąd wezmą pieniądze na realizację swych zapowiedzi? - o tym rozmawiali politycy w audycji Jedynki "Tydzień kontra tydzień".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: sejm.gov.pl

Niektórzy eksperci obawiają się, co może wyniknąć z planu PiS, by powrócić do poprzedniego wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn (60 i 65 lat). Część obawia się, że system finansowy Polski tego nie wytrzyma.

Adam Bielan (Zjednoczona Prawica, kandydat PiS do Senatu) powiedział, że poglądy specjalistów na temat wieku emerytalnego są różne, część ekonomistów pochwala plan PiS. Stwierdził, że wiek emerytalny podniesiono w 2011 roku znienacka. Przyznał, że wydłużenie aktywności zawodowej w obliczu kryzysu demograficznego jest pożądane, ale przy tym trzeba dać społeczeństwo możliwości zatrudnienia.

Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) nie wierzy, iż PiS zrealizowałoby swój plan w sprawie wieku emerytalnego. Zaznaczyła, że nawet zróżnicowanie na mężczyzn i kobiety może być kwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Dodała, że w imię solidarności międzypokoleniowej trzeba dłużej pracować, już teraz budżet dopłaca duże kwoty do emerytur. Zaznaczyła, że modyfikacje systemu są możliwe.

Katarzyna Piekarska (SLD, Zjednoczona Lewica) przypomniała, że jej partia złożyła projekt dotyczący obniżenia wieku emerytalnego i wiążący to świadczenie ze stażem pracy. Zaznaczyła, że trzeba podnieść o 200 zł najniższą emeryturę, wynoszącą 800 zł. Ma nadzieję, że temat emerytur po wyborach wróci.

Więcej na ten temat, o kampanii wyborczej i programach poszczególnych partii – w nagraniu audycji. Politycy mówili również m.in. o problemach górnictwa i o kryzysie migracyjnym.

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadziła: Joanna Osińska

Goście: Iwona Śledzińska-Katarasińska PO, Katarzyna Piekarska (SLD, Zjednoczona Lewica), Adam Bielan (Zjednoczona Prawica, kandydat PiS do Senatu)

Data emisji: 27.09.2015

Godzina emisji:
12.15


agkm/pg

Komentarze1
aby dodać komentarz
bruno88772015-10-19 19:14 Zgłoś
Zgadzam się z Bielan - są madrzejsi w tym kraju i to nie jest widzimisię Kaczyńskiego czy Gowina... Jestem górnikiem i nie wyobrażam sobie do 67 roku ciągle pracować - i moje zdanie podzielą wszyscy którzy pracują fizycznie - to bedzie po prostu niemożliwe - będziemy skazani na bezrobocie!

Czytaj także

Wybory parlamentarne 2015. Kandydaci zabiegali o głosy w regionach [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 20:15
Ostatnia kampanijna niedziela nie była dniem wypoczynku dla kandydatów. Wciąż zabiegali oni o głosy wyborców w regionach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Kopacz: interesuje mnie koalicja Polaków, którzy powiedzą PiS "nie"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 11:55
- Oddanie głosu 25 października na partie, których poparcie oscyluje na granicy progu wyborczego, to strata głosu. To PO może zatrzymać "szaleństwo, które się zbliża" - mówiła w niedzielę w radiu Zet premier Ewa Kopacz. Jak podkreśliła, interesuje ją koalicja Polaków, którzy powiedzą PiS "nie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Duda: spoty PO mnie atakują, mimo że nie biorę udziału w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 13:34
Prezydent Andrzej Duda mówi, że jest atakowany przez PO i premier Ewę Kopacz. W wywiadzie dla TVN24 Andrzej Duda zaznaczył, że w spotach wyborczych Platforma Obywatelska uderza w niego jako prezydenta, mimo że nie uczestniczy on w kampanii wyborczej.
rozwiń zwiń