X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Nowy rok już bez sporu o TK? Najważniejsze wydarzenia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 15:36
Trybunał Konstytucyjny to instytucja, o której w 2016 roku mówiono niemal codziennie. Przez rządzących postrzegana jako potencjalny hamulcowy procesu reform, przez opozycję jako ostatni bastion demokracji. Czy problem Trybunału jest już za nami i odszedł razem z minionym rokiem?
Audio
  • Publicystyczne podsumowanie politycznych wydarzeń w Polsce w 2016 roku (Nowy Rok z radiową Jedynką)
Sala rozpraw Trybunału Konstytucyjnego
Sala rozpraw Trybunału KonstytucyjnegoFoto: WIKIMEDIA COMMONS/ADRIAN GRYCUK/CC BY-SA 3.0 pl

- Na pewno zakończyła się kadencja człowieka, który pomylił rolę polityka opozycji z prezesem Trybunału Konstytucyjnego - powiedział Piotr Semka. Jego zdaniem nowa prezes Trybunału stanie teraz przed problemem wewnętrznego podziału w TK, nie spełnił się natomiast czarny scenariusz, że dojdzie do rozłamu i powstaną dwa Trybunały. - Opozycja w ramach swojego stylu totalnego będzie przedstawiała panią Przyłębską jako marionetkę - ocenił. 

Publicysta zauważył, że kryzys wokół TK i reakcja Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej obnażyły arogancję tych europejskich instytucji. 

Zdaniem Eryka Mistewicza sprawa Trybunału jest już zakończona. Gość Jedynki podkreślił, że TK jest szerszym elementem układania spraw publicznych w mądrych społeczeństwach, a mądre państwo zostawia miejsce dla opozycji.

Mistewicz ocenił, że konflikt zaczął się od próby zapewnienia sobie przez Platformę Obywatelską możliwości wetowania propozycji PiS. - PO chciała to zrobić metodami prostymi, żeby nie powiedzieć prostackimi - dodał. 

Jarosław Kuisz stwierdził, że w zasadzie większość Polaków dowiedziała się o istnieniu Trybunału Konstytucyjnego dopiero, gdy wybuchł konflikt. Wcześniej TK po prostu cicho pracował, a znakomici prawnicy kończyli tam swoje kariery. Jego zdaniem w sprawie Trybunału Platforma Obywatelska przelicytowała, ale to nie powód, by Prawo i Sprawiedliwość licytowało jeszcze bardziej. 

Kuisz wyraził opinię, że inne problemy w Europie przyćmią sprawę TK. 

Goście Jedynki podsumowali też prospołeczne działania rządu i sztandarowy program "Rodzina 500+" i analizowali polską przestrzeń polityczną. 

***

Tytuł audycji: Nowy Rok z radiową Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Goście: Jarosław Kuisz (redaktor naczelny "Kultury Liberalnej"), Eryk Mistewicz (prezes Instytutu Nowych Mediów), Piotr Semka (publicysta "Do Rzeczy")

Data emisji: 1.1.2016

Godzina emisji: 12.10

fc/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Odejście Rzeplińskiego nie zakończy sporu o Trybunał"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 13:31
- Wszystko co się ostatnio dzieje, głównie w kwestii zamieszania wokół nowego regulaminu TK, zmierza do tego, by sparaliżować wybór nowego prezesa. Prezydent dostanie do wyboru kandydatury, z których żadna nie będzie mu odpowiadała - mówił na antenie radiowej Jedynki Łukasz Warzecha. - PiS chodzi o to, żeby mieć własnego przewodniczącego TK - stwierdził Grzegorz Sroczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent chwali społeczne reformy rządu. Czy słusznie?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 12:59
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że obecny rząd wprowadził dużo prospołecznych zmian, które odczuł przeciętny obywatel. O poszczególnych reformach mówił w audycji "W samo południe" Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
rozwiń zwiń