X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczyt klimatyczny w Katowicach. Rząd powinien całkowicie odejść od węgla?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 13:20
W Katowicach trwa szczyt klimatyczny. Goście z całego świata debatują o rozwiązaniach dotyczących nowych technologii wytwarzania energii. W audycji "Tydzień kontra tydzień" politycy Platformy Obywatelskiej oraz Kukiz'15 ocenili, że Polska powinna zmienić swoją politykę węglową. Andrzej Kryj (PiS) stwierdził natomiast, że "Polska czyni bardzo wiele, by zredukować ilość tego surowca". 
Audio
  • Czesław Mroczek (PO), Andrzej Kryj (PiS) i Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) o szczycie klimatycznym w Katowicach (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Prezydent COP24, wiceminister środowiska Michał Kurtyka (C), sekretarz wykonawcza UNFCCC Patricia Espinosa (L) i sekretarz biura Zmian Klimatycznych ONZ Alexander Saier (P) podczas konferencji prasowej po pierwszym tygodniu szczytu klimatycznego COP24
Prezydent COP24, wiceminister środowiska Michał Kurtyka (C), sekretarz wykonawcza UNFCCC Patricia Espinosa (L) i sekretarz biura Zmian Klimatycznych ONZ Alexander Saier (P) podczas konferencji prasowej po pierwszym tygodniu szczytu klimatycznego COP24Foto: PAP/Waldemar Deska

Szczyt klimatyczny w Katowicach rozpoczął się w 2 grudnia i potrwa do 14 grudnia. Na szczyt przybyło tysiące gości z całego świata. O tym, co dzieje się podczas wspomnianego wydarzenia mówili w audycji "Tydzień kontra tydzień" politycy Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz'15. 

- Dobrze, że podczas szczytu toczą się rozmowy na temat nowych technologii, jeśli chodzi o wytwarzanie czystej energii. Mam też dysonans w związku z tym, że Polska importuje bardzo dużo węgla z Rosji, a narzuca wysokie opłaty na wydobywanie naszego węgla - stwierdziła Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15). 

Andrzej Kryj (PiS) stwierdził natomiast, że Polska czyni bardzo wiele, by zredukować ilość dwutlenku węgla. - To nie Polska jest największym producentem dwutlenku węgla. Porównajmy, ile tego związku dostarczają Niemcy, którzy bardziej niż Polska opierają gospodarkę na węglu - mówił Kryj. 

Według Cezarego Mroczka (PO) szczyt w Katowicach dobitnie pokazał problemy, z jakimi zmaga się Polska. - Mamy najtrudniejszą sytuację w Europie, jeśli chodzi o powietrze. Na dodatek drożeje prąd. Bierze się to z konkretnej polityki rządu. Kiedy świat zastanawia się nad tym, jak wyeliminować spalanie węgla, rząd stawia na rosyjski węgiel - ocenił Mroczek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Czesław Mroczek (PO), Andrzej Kryj (PiS) i Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15)

Data emisji: 9.12.2018

Godzina emisji: 12.10

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karolina Baca-Pogorzelska: szczyt klimatyczny w Katowicach wdraża Porozumienie Paryskie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 13:16
- To, co chcemy osiągnąć na szczycie COP24 w Katowicach ma być przepisami wykonawczymi do Porozumienia Paryskiego - mówiła w audycji "W samo południe" Karolina Baca-Pogorzelska, dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kwiatkowski: Polska ma najgorszą jakość powietrza w UE

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 12:03
Spośród krajów Unii Europejskiej, to w Polsce jakość powietrza jest najgorsza – powiedział w Katowicach prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Bardzo wiele do życzenia pozostawia koordynacja działań na rzecz walki ze smogiem – oceniła Izba po przeprowadzonej kontroli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy głos Polski w sprawie klimatu jest słyszalny w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 18:05
- Polski węgiel jest ofiarą naszej obecności w Unii Europejskiej i ofiarą tego, że Polska nie podejmuje zdecydowanych kroków - powiedział w "Debacie Społeczno-Gospodarczej" Polskiego Radia 24 ekspert rynku energetycznego Andrzej Szczęśniak. Goście Anny Grabowskiej dyskutowali o polityce klimatycznej naszego kraju i tym, jak postrzegają ją inne kraje.
rozwiń zwiń