X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konwencja PiS. Politycy komentują początek kampanii wyborczej do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:07
Prawo i Sprawiedliwość ruszyło z kampanią do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Inauguracja nastąpiła na konwencji wyborczej partii w Jasionce pod Rzeszowem. W audycji "Tydzień kontra tydzień" politycy PiS, Platformy Obywatelskiej i Kukiz’15 dyskutowali na temat sytuacji Polski w Unii Europejskiej oraz przyszłości naszego kraju we Wspólnocie.
Audio
  • Ryszard Czarnecki (PiS), Agnieszka Ścigaj (Kukiz’15) i Marcin Święcicki (PO) o kampanii i wyborach do Parlamentu Europejskiego (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jasionce koło Rzeszowa
Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Jasionce koło RzeszowaFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w sobotę. Podczas niej prezes partii Jarosław Kaczyński ostrzegał przed zwycięstwem opozycji podkreślając, że jeśli tak się stanie, to zabierze ona to, co obecnie rządzące w kraju ugrupowanie zapewniło obywatelom. Ponadto prezes zapowiadał obronę tradycyjnych wartości w przypadku wygrania PiS. W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki, który zaznaczył, że "konkurenci polityczni rozumieją europejskość jako rewolucje obyczajowe, a dla nas europejskość to lepsze życie Polaków". O tym, czy PiS przejęło inicjatywę w kampanii do Parlamentu Europejskiego, mówili goście audycji.

- Na pewno tak się stało. Ogłosiliśmy przecież liderów list w poszczególnych okręgach wyborczych. Natomiast u totalnej opozycji w tej kwestii nic nie widać ani nie słychać. Rafał Grupiński informował tydzień temu, że w ten weekend Koalicja Europejska ogłosi listy, tymczasem nic takiego się nie wydarzyło. Szkoda, że ta koalicja nie podejmuje debaty o Europie. Od powtarzania tysiąc razy o europejskości i europejskich wartościach nic nie wyniknie, tak jak od samego mieszania herbata słodsza nie jest – zwrócił uwagę europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki.

Przypomniał także, że budżet Unii Europejskiej będzie tak skonstruowany, iż w najbliższych latach do Polski trafi o jedną czwartą unijnych pieniędzy mniej niż dotychczas. – A przecież jednym z 28 komisarzy i przedstawicielem Komisji Europejskiej jest Elżbieta Bieńkowska, wicepremier za czasu rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – zaznaczył.

- Stało się tak dlatego, że PiS wyprowadził nas ze standardów europejskich. Mamy rekordową liczbę sporów z Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej – ripostował Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej. Dodał, że Koalicja Europejska nie podejmuje debaty z PiS, bo "zawraca ono głowę rozmaitymi obietnicami". – Robi co innego niż mówi – stwierdził i skoncentrował się na temacie budżetu UE. – Będzie on mniejszy nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy środkowowschodniej – mówił.

Od tej kwestii odbiegła posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Parlamentarzystka skoncentrowała się na tym, że - jej zdaniem - w Unii Europejskiej w ostatnim czasie "spory ideologiczne, trochę wykreowane między prawicą a lewicą, przykrywały toczące się w urzędach UE dyskusje i prowadzone interesy, na których tracili polscy przedsiębiorcy". – Dla nas ważne są takie sprawy, jak m.in. jak zadbanie o orzecznictwo dla małych i średnich przedsiębiorców oraz konsumentów w Polsce czy ochrona rynku europejskiego przed napływem żywności genetycznie modyfikowanej. Tymczasem w starym modelu UE nie było takich polityków, którzy w pierwszej kolejności właśnie tym by się zajmowali – powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Henryk Szrubarz

Goście: Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Marcin Święcicki (PO), Ryszard Czarnecki (PiS)

Data emisji: 10.03.2019

Godzina emisji: 12.10

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
W Jasionce pod Rzeszowem Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plan na kolejną kadencję europarlamentu. Głos zabrali premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i Tomasz Poręba. Politycy podkreślali, że wizja PiS jest spójna z polityką Unii oraz że Polska chce mieć swój głos we wspólnocie. W Jasionce podpisano też Europejską Deklarację Wyborczą.
rozwiń zwiń