X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stara i nowa UE. Politycy: trzeba integrować nasz region w Unii

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 14:00
- Nasza siła jest większa, gdy jesteśmy zespołem – mówił w Jedynce Ryszard Czarnecki (PiS), odnosząc się do współpracy tzw. nowych państw UE. Danuta Hübner zaznaczyła, że trzeba budować zawsze jedność nie przeciw reszcie UE, ale by ją wzmocnić.
Audio
  • Wybory do PE, deklaracja warszawska, budżet UE (Tydzień kontra tydzień/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Parlament Europejski, Unia Europejska

Uczestnicy szczytu Together for Europe - High Level Summit podpisali Deklarację Warszawską dotyczącą Ponownego Zjednoczenia Europy. W deklaracji warszawskiej 1 maja stwierdzono, że rządy wszystkich państw członkowskich muszą uczestniczyć w procesie decyzyjnym w UE na tej samej zasadzie. 

- Na gruncie prawa europejskiego wszyscy jesteśmy równi – zaznaczyła w Jedynce eurodeputowana Danuta Hübner. - Jest system głosowania, w którym są różnego rodzaju wagi, są uwzględnione inne czynniki, jak rozmiar kraju, jego pozycja (…). Pozycja danego kraju zależy jednak od tego, jak się na nią pracuje – zaznaczyła.

- Gdy państwa UE są w mniejszej grupie, to ważne, by jedności nie budować wtedy jakby przeciwko wszystkim, ale by wzmacniać jedność UE – mówiła eurodeputowana. Jak dodała, kiedy budowano grupę przyjaciół spójności, były w niej różne państwa, i stare, i nowe w Unii.

- W wymiarze formalno-prawnym nie ma podziału na Europę A i B. W praktyce ten podział istnieje – ocenił następnie eurodeputowany Ryszard Czarnecki (PiS).

Świadczy o tym, jak mówił, sprawa pracowników delegowanych, pakietu mobilności, Nord Streamu, różnej jakości produktów sprzedawane pod tym samym logo w różnych krajach UE.

Nie jest to kwestia tego, że jakiś kraj stracił pozycję, ale  stosunku starej UE, krajów EWG, dawnej ”15” – ocenił Ryszard Czarnecki.

Europosłanka odnoszac się do kwestii różnej jakości produktów zaznaczyła, że to nie jest praktyka UE, ale praktyka firm, nie tylko ze starej UE, ale i z nowej. Gdy taka praktyka została zidentyfikowana, natychmiast i KE, i europarlament zareagowały. Przyznała, że sprawa utknęła w Radzie UE, czyli na poziomie państw członkowskich.

W audycji była mowa o warszawskim szczycie państw, które 15 lat temu przystąpiły do UE, o budżecie UE, kampanii przed wyborami do PE, propozycji wpisania członkostwa w UE i NATO do ustawy zasadniczej oraz o wystąpieniu przewodnicząego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Więcej w nagraniu.

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: europoseł Ryszard Czarnecki (PiS), eurodeputowana Danuta Hübner (PO)

Data emisji: 04.05.2019

Godzina emisji: 12.10

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier rozmawiał z Theresą May. "Bezumowny brexit najgorszym z możliwych rozwiązań"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 11:18
- Rozmawiałem telefonicznie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May; kolejny raz otrzymała ode mnie zapewnienie, że Polska poprze każde rozwiązanie korzystne dla UE i Wielkiej Brytanii - napisał w czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: brexit jest niemal przesądzony, nie wiemy tylko jaki

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 19:00
- Do brexitu zamierza doprowadzić rząd Theresy May. A nawet jeśli będą przyspieszone wybory i wygra je opozycja – to także lider Partii Pracy Jeremy Corbyn nie jest entuzjastą UE. Ktokolwiek będzie rządził, raczej będziemy mieli do czynienia z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE, pytanie w jakiej wersji – mówił dr Krzyszof Winkler w audycji ”Więcej świata” w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: wciąż nie wiemy, jaki to będzie brexit i czy do niego dojdzie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 21:42
- Jeśli zaplanowane na czwartek głosowanie w Izbie Gmin dojdzie do skutku w takiej formule, że posłowie zdecydują o przesunięciu brexitu, to pojawia się kolejne pytanie, co to będzie oznaczało, na jakich warunkach według Londynu ma ono nastąpić - mówił Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, komentując przyjęcie uchwały przeciwko twardemu brexitowi w brytyjskiej Izbie Gmin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: brexit bez umowy to najgorsze wyjście dla Wielkiej Brytanii i UE

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 23:42
- Dokonamy konstruktywnej analizy brytyjskiego wniosku o przełożenie brexitu - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu odniósł się do głosowania w brytyjskiej Izbie Gmin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ o twardym brexicie: mamy rozwiązania awaryjne, przygotowane już i po stronie krajowej, i brytyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 09:15
- Polski rząd jest jednym z najlepiej przygotowanych na wypadek upadku umowy w sprawie brexitu wynegocjowanej między UE a Wielką Brytanią - przekonywał w piątek w RMF FM wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Konrad Szymański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Piotr Podemski o brexicie: było to działanie czysto populistyczne

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 21:56
– Sytuacja wokół brexitu nadal jest całkowicie nieprzewidywalna. Mamy do czynienia z wojną nerwów między Wielką Brytanią a Unią – ocenił dr Piotr Podemski z Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnich dniach posłowie Izby Gmin brali udział w trzech głosowaniach dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Zjednoczone Królestwo.
rozwiń zwiń