X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senator elekt PiS: świat samorządu jest narażony na korupcję

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 13:02
Senator elekt PiS Włodzimierz Bernacki i Czesław Mroczek, poseł elekt PO rozmawiali w audycji "Tydzień kontra tydzień" o aferze korupcyjnej z udziałem burmistrza Włoch.
Audio
  • Senator elekt PiS Włodzimierz Bernacki i Czesław Mroczek, poseł elekt PO o aferze korupcyjnej z udziałem burmistrza Włoch (Jedynka/Tydzień kontra tydzień)
Artur W. (L) przed siedzibą prokuratury Okręgowej w Warszawie po przesłuchaniu w związku z zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 200 tys. zł
Artur W. (L) przed siedzibą prokuratury Okręgowej w Warszawie po przesłuchaniu w związku z zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 200 tys. złFoto: PAP/Radek Pietruszka

Burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy, były już działacz PO, został zatrzymany za korupcję. Artur W. miał przyjąć 200 tys. złotych łapówki od Sabriego B., znanego warszawskiego dewelopera. Obaj podejrzani zostali zatrzymani. O aferze korupcyjnej z udziałem samorządowca Marek Mądrzejewski rozmawiał ze swoimi gośćmi.

pap artur w. zatrzymanie 1200.jpg
Korupcja w urzędzie dzielnicy Włochy. Burmistrz z zarzutami

Skuteczne działanie CBA

Włodzimierz Bernacki, senator elekt PiS podkreślił, że Centralne Biuro Antykorupcyjne po raz kolejny pokazało, że jest niezbędne w polskim życiu publicznym i politycznym.

- Intencją osób powołujących CBA było utworzenie organu, który zajmie się przestępczością korupcyjną związaną z polityką. Siła państwa miała być okazywana wobec tych, którzy pełnią funkcje urzędnicze, publiczne, również samorządowe - mówił.

Senator elekt, komentując sprawę Artura W., dodał, też że mnogość inwestycji i brak planów zagospodarowania przestrzennego może sprzyjać korupcji. - Świat samorządu jest narażony na te zjawiska, wynika to stąd, że w Polsce realizuje się bardzo dużo wielkich inwestycji - ocenił.

pap artur w. 1200.jpg
Wpływowy działacz PO, członek władz spółek. Kim jest burmistrz Włoch Artur W.?

Nie tylko samorządy

Czesław Mroczek, poseł elekt PO mówił, że korupcja jest "rakiem na organizmie publicznym, z którym trzeba postępować w sposób zdecydowany". - Tu nie ma żadnego tłumaczenia dla tych, którzy sprzeniewierzają się zasadom uczciwości w życiu publicznym - stwierdził.

Gość radiowej Jedynki dodał jednak, że korupcja nie jest jedynie problemem samorządów. - Chcę przypomnieć aferę w KNF. Jak tu można porównywać kwestię 200 tys. do 40 mln. żądanej tam łapówki, więc nie mówmy, że to jest tylko kwestia samorządów - ocenił.

Polityk dodał, że walka z korupcją nie polega tylko na tym, że "służby czekają, aby kogoś złapać, tylko na budowaniu regulacji prawnych".

Zapraszamy do wysłuchania całości nagrania. 

***

Tytuł audycji: Tydzień kontra tydzień

Prowadził: Marek Mądrzejewski

Goście: Włodzimierz Bernacki (Prawo i Sprawiedliwość), Czesław Mroczek (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 03.11.2019

Godzina emisji: 12.13

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komisja ds. pedofilii. Jakie będą efekty jej pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 14:07
- Sankcje będzie wydawać sąd. Chodzi o to, żeby ułatwić ofiarom ujawnianie się - powiedział w audycji "Tydzień kontra tydzień" Marcin Święcicki (PO) komentując prace nad powołaniem komisji ds. pedofilii. Włodzimeirz Bernacki (PiS) przypomniał z kolei, że już wcześniej wprowadzano rejestr przestępców seksualnych, choć nie obyło się bez sprzeciwu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Rogacin: PO jest w złej sytuacji, Lewica może zostać główną siłą opozycyjną

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 19:36
- Kolejne wybory, które Lewica miałaby spędzić jako trzecia siła, oznaczałyby stagnację. A teraz Platforma jest w tak złej pozycji, w jakiej chyba nie była jeszcze nigdy, więc jeśli nie teraz, to kiedy? - mówił w Polskim Radiu 24 Kacper Rogacin odnosząc się do pomysłu zajęcia miejsca PO przez Lewicę na polskiej scenie politycznej. Gościem PR24 był również Paweł Badzio.
rozwiń zwiń