X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Herdzin: "Dusza w uszach" to płyta, którą trudno zaszufladkować

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 13:12
- Jest to płyta bardzo melodyjna, bardzo polska i bardzo liryczna, pełna nostalgii i melancholii. Wyłamuje się prostemu zaszufladkowaniu, bo jest w niej dużo muzyki zarówno filmowej, jak i paraklasycznej - mówi kompozytor, pianista, aranżer i producent.
Audio
  • Krzysztof Herdzin o płycie "Dusza w uszach" i koncertach w Tokio (Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki)
Krzysztof Herdzin
Krzysztof HerdzinFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Płyta "Dusza w uszach" ukazała się 18 listopada nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. - Jest to autorska płyta Michała Kulentego, wspaniałego saksofonisty i kompozytora, który od lat podążał swoimi drogami. Nie był zbyt szeroko komercyjnie kojarzony, a szkoda, bo przez niektórych znawców tematu jest uważany za polskiego Garbarka – ze względu na swoją lirykę, duchowośc i charakter brzmienia, który wymyka się z prostego idiomu jazzowego - tłumaczy w radiowej Jedynce Krzysztof Herdzin.

Krzysztof Herdzin Jako producent odpowiadałem za to, jak ta płyta wygląda, jaka jest jej okładka i tytuł. Więc jest to moje dziecko

On sam nazywa ten album swoim dzieckiem. - Ja odpowiadałem za aranżację i produkcję tej płyty, pokierowałem Polską Orkiestrą Radiową jako dyrygent, zagrałem partie fortepianowe, nagrałem instrumenty perkusyjne i zaprosiłem wielu moich kochanych przyjaciół. Jestem bardzo szczęśliwy, bo jest to piękna, uduchowiona muzyka i myślę, że warto się nią zapoznać - podkreśla muzyk.

Kogo jeszcze można usłyszeć na płycie "Dusza w uszach" i jakie były kulisy powstawania innego albumu - "Songs from yesterday" - nagranego przez Krzysztofa Herdzina wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Krzysztof Herdzin (kompozytor, pianista, dyrygent, aranżer, producent)

Data emisji: 19.11.2016

Godzina emisji: 20.18

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyprawa na Księżyc przy dźwiękach gitary

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 15:50
- "Moon City" to płyta z pogranicza rocka progresywnego i muzyki fusion. Powstawała w bardzo przyjacielskiej atmosferze, w niemal rodzinnym gronie - mówi gitarzysta Piotr Wójcicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Herdzin: dla mnie Chopin to bóg

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 16:40
- Nienawidziłem krótkich salonowych form, napuszonych, egzaltowanych mazurków, walców - przyznaje pianista i kompozytor.
rozwiń zwiń