X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kurier". Krytyk Artur Cichmiński: film roztrwonił potencjał

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:31
- Film ważny, potrzebny, ale niestety nie zdobył mojego uznania – mówił w audycji krytyk filmowy Artur Cichmiński. Film o misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego wchodzi do kin 15 marca.
Audio
  • Joanna Sławińska i Artur Cichmiński recenzują premiery filmowe (Magazyn bardzo filmowy/Jedynka)
Narada u Bora-Komorowskiego.
Narada u Bora-Komorowskiego.Foto: Kino Świat/ Bartosz Mrozowski

Samotna misja Nowaka-Jeziorańskiego miała zadecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie. Główny bohater, w tej roli Philippe Tłokiński, otrzymał zadanie przedostania się do Londynu, aby poinformować rząd RP na uchodźstwie o sytuacji w Warszawie. Po spotkaniu z angielskimi politykami, wraca do Polski bez dobrych wieści dla powstańców. Nie mogą oni oczekiwać pomocy ze strony aliantów.

- Nie jestem entuzjastą tego filmu. Uważam, że niestety roztrwonił potencjał. Był zapowiadany jako film szpiegowski, lepszy od Jamesa Bonda. To bardzo niebezpieczne, śmiałe i nawet aroganckie stwierdzenie – ocenił Artur Cichmiński.

Krytyk bardzo wysoko ocenia scenę katastrofy lotniczej, która – jego zdaniem - jest na poziomie hollywoodzkim, ale uważa, że jest to jedna z niewielu scen wartych uwagi. - Z jednego ujęcia filmu jeszcze nie utkano – przyznał.

W audycji recenzje również innych nowości filmowych, które wchodzą właśnie do polskich kin, m.in. "Monument", "High Life", "Przemytnik". Ponadto w audycji, z okazji Dnia Węgierskiego w Polskim Radiu, który przypada w piątek 15 marca, o współczesnym kinie węgierskim opowiedział filmoznawca z UJ dr hab. Grzegorz Bubak. Przypomnieliśmy też fragment rozmowy Joanny Sławińskiej z aktorem Gezą Röhrigiem, który zagrał główną rolę w filmie "Syn Szawła", nagrodzonym Oscarem arcydziele węgierskiego reżysera Laszla Nemesa.

Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Artur Cichmiński (krytyk filmowy)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 21.12

abi/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Philippe Tłokiński: o Nowaku-Jeziorańskim można zrealizować niejeden film

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 18:00
"Kurier" - nowy film Władysława Pasikowskiego wchodzi na ekrany 15 marca. Film inspirowany jest sekretną misją słynnego kuriera Armii Krajowej, Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą Powstanie Warszawskie godziną "W". Z Philippe'em Tłokińskim, wcielającym się w rolę kuriera, rozmawiała Joanna Sławińska. 
rozwiń zwiń