more_horiz

Jakubik: C. K. Norwid wspaniałym tekściarzem rockowym jest

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 14:14
W "Rozdrożach kultury" podsumowanie zakończonego w niedzielę festiwalu Dwa Brzegi. W Kazimierzu do czerwoności rozpalił publiczność Arkadiusz Jakubik i jego zespół Dr Misio, który zaprezentował zarówno utwory znane, jak i te przygotowane do nowego krążka.
Audio
  • W Rozdrożach kultury" podsumowanie festiwalu Dwa Brzegi (Jedynka)
Arkadiusz Jakubik i Dr Misio na festiwalu Dwa Brzegi
Arkadiusz Jakubik i Dr Misio na festiwalu Dwa BrzegiFoto: Łukasz Łuszczek/dwabrzegi.pl

Jednym z nich jest utwór "Hipster", do którego słowa napisał Krzysztof Varga, drugim piosenka "Ona wie", do słów Cypriana Kamila Norwida. - To jest facet, którego ja odkryłem po 30 latach. Gdyby jeszcze parę lat temu ktoś mnie zapytał, czy Dr Misio będzie śpiewał piosenki Norwida, to bym się puknął w głowę. Natomiast okazało się, że Cyprian Kamil Norwid wspaniałym tekściarzem rockowym jest i basta - mówi Arkadiusz Jakubik.

Dwa Brzegi to impreza, na której wybitni muzycy, aktorzy i reżyserzy są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Można ich było zobaczyć nie tylko w Cafe Kocham Kino, które prowadziła Grażyna Torbicka, ale też spacerujących po kazimierskim rynku, czy oglądających filmy w festiwalowym namiocie.
Dwa Brzegi to festiwal filmu i sztuki. Więc poza filmami można było zobaczyć wystawę rysunków Andrzeja Wajdy, posłuchać śpiewającej aktorki Stanisławy Celińskiej i wziąć udział w koncercie Tomasza Stańki z kompozycjami inspirowanymi twórczością Wisławy Szymborskiej.
Filmowy program Festiwalu Dwa Brzegi to kilka sekcji i spotkania z indywidualnościami kina. Gwiazdą festiwalu była Stanisława Celińska, bohaterka cyklu I Bóg stworzył aktora/aktorkę.

>>> Posłuchaj rozmowy ze Stanisławą Celińską

Na festiwalu było obecnych wielu twórców m.in. aktorzy Magdalena Różańska i Wojciech Mecwaldowski grający w filmie "Dziewczyna z szafy",  Ewa Wiśniewska, charakteryzator Waldemar Pokromski.
A oto wyniki festiwalu w plebiscycie publiczności, która jest jedynym jurorem:
1. Sugar Man (reż. Malik Bendjelloul),
2. W kręgu miłości (reż. Felix van Groeningen),
3. UWAGA! Mr.Baker (reż. Jay Bulger) ,
4. Miłość (reż. Filip Dzierżawski),  
5. Jak ojciec i syn (reż. Koreeda Hirokazu).
W niezależnym konkursie krótkometrażowym zwyciężył film Mazurek, 30-minutowa fabuła Julii Kolberger.
>>> Posłuchaj rozmowy z Julią Kolberger
Przygotowała Joanna Sławińska.
(ag)

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem