X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Kulikowska: Amnesty International ma duże zastrzeżenia do projektu ustawy o zgromadzeniach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 13:18
- Proponowane w projekcie ustawy Prawo o zgromadzeniach przepisy ingerują w sposób znaczący w wolność zgromadzeń - mówi w audycji "W samo południe" prawniczka z Amnesty International.
Audio
  • Anna Kulikowska o ustawie o zgromadzeniach (W samo południe/Jedynka)
Anna Kulikowska
Anna KulikowskaFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Zgodnie z projektem ustawy Prawo o zgromadzeniach pierwszeństwo w wyborze miejsca i czasu, przed innymi demonstracjami, będą miały zgromadzenia cykliczne. W projekcie ustawy jest także zapis dotyczący odległości pomiędzy zgromadzeniami odbywającymi się w tym samym miejscu i w tym samym czasie, która powinna wynosić nie mniej niż 100 metrów.

Anna Kulikowska mówi, że Amnesty International ma bardzo duże zastrzeżenia interpretacyjne do projektu tej ustawy. - Proponowane przepisy są bardzo nieostre, a ograniczenia, które przewiduje procedowana ustawa, nie są konieczne - ocenia gość Jedynki.

- Prawo do kontrdemonstracji jest ważnym elementem wolności zgromadzeń. W demokratycznym państwie prawa chodzi właśnie o to, że w danym miejscu może się zgromadzić grupa osób, która w sposób pokojowy będzie mogła wyrazić swoje poglądy, a obok niej może stanąć inna grupa z odmiennymi poglądami i również je wyrazić - zaznacza Anna Kulikowska.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Samuel Pereira

Gość: Anna Kulikowska (prawniczka z Amnesty International Polska)

Data emisji: 8.12.2016

Godzina emisji: 12.17

kh/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poprawki Senatu. Nowela Prawa o zgromadzeniach wraca do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 23:59
Wykreślenie przepisu dającego organom władzy publicznej, Kościołom i związkom wyznaniowym pierwszeństwo w wyborze miejsca i czasu zgromadzenia przed innymi, a także wydłużenie vacatio legis do 14 dni - to poprawki, które zaproponował Senat do ustawy o zgromadzeniach.
rozwiń zwiń