X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dr Jacek Krajewski o e-zwolnieniach: nigdzie na świecie nie ma systemu, który działa idealnie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 13:27
- Były miejscowe informacje o nieprawidłowym działaniu systemu wystawiania e-zwolnień, ale nie były to rozpaczliwe sygnały - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Jacek Krajewski, prezes Porozumienia Zielonogórskiego.
Audio
  • Dr Jacek Krajewski o systemie wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (W samo południe/Jedynka)
dr Jacek Krajewski
dr Jacek Krajewski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Od 1 grudnia w lekarze mogą wystawiać zwolnienia tylko w formie elektronicznej, papierowe mogą być wykorzystywane w wyjątkowych sytuacjach, np. w razie awarii systemu. E-zwolnienia mogą wystawiać nie tylko lekarze, ale też asystenci medyczni, których obecnie do systemu jest wpisanych ponad 6 tysięcy.

- Zawiesił mi się dzisiaj internet i nie miałem możliwości wypisywania elektronicznych zwolnień, więc dokumenty tworzyłem na orzeczeniach lekarskich. Takie sytuacje się jeszcze przez jakiś czas będą zdarzały. Nigdzie na świecie nie ma systemu idealnego, który działa bez żadnych awarii, dlatego trzeba z pewną rozwagą przyglądać się temu, co się dzieje - stwierdził dr Jacek Krajewski. Prezes Porozumienia Zielonogórskiego zauważył jednak, że większość lekarzy wypisuje e-zwolnienia. - Naszą intencją jest, żeby elektroniczne zwolnienia wypisywali ci lekarze, którzy tego chcą i uważają, że jest to zmniejszenie biurokratycznych obowiązków - dodał.

Gość programu zaznaczył, że część lekarzy będzie potrzebowała trochę czasu, aby "przestawić się na nowy sposób tworzenia dokumentów". - Trzeba będzie szkolić personel i sobie pomagać, aby to mogło zafunkcjonować w pełni - powiedział dr Jacek Krajewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Goście: dr Jacek Krajewski (Porozumienie Zielonogórskie)

Data emisji: 3.12.2018

Godzina emisji: 12.13

jp/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest porozumienie MZ, NFZ i Porozumienia Zielonogórskiego ws. aneksowania umów w POZ

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 20:51
- Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim podpiszą aneksy, które będą obowiązywać do końca 2019 r. Rozmowy w tej sprawie zakończyły się w środę.
rozwiń zwiń