more_horiz

Prezes ZNP: na 99 procent dojdzie do strajku generalnego nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 14:30
- Nie wierzę w powodzenie rozmów z Ministerstwem Edukacji Narodowej - mówił w audycji "W samo południe" prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
Audio
  • Sławomir Broniarz o ewentualnym strajku generalnym nauczycieli (W samo południ/Jedynka)
Sławomir Broniarz
Sławomir BroniarzFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

ZNP domaga się wzrostu wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli o 1000 zł miesięcznie jeszcze w tym roku. Jeśli tak się nie stanie grozi strajkiem generalnym nauczycieli. W czwartek rozmowy ostatniej szansy w tej sprawie z resortem edukacji.

Sławomir Broniarz uważa, że Ministerstwo Edukacji Narodowej nie spełni postulatów ZNP i strajk będzie musiał dojść do skutku. Jak mówił, wynika to przede wszystkim z tego, co dzieje się w ostatnich kilku dniach.

- Po stronie MEN nie widzę chęci rozmów na ten temat. Wręcz przeciwnie - minister Anna Zalewska zdefiniowała skalę wzrostu nawet na 2020 rok, łamiąc elementarną zasadę negocjacyjną - tłumaczył gość Jedynki.

Prezes ZNP dodał, że "strona rządowa mówi: damy wam tyle pieniędzy, ile zapisaliśmy w projekcie budżetu, o większych stawkach nie może być mowy".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Rozmawiała: Ewa Chyra

Gość: Sławomir Broniarz (prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego)

Data emisji: 9.01.2019

Godzina emisji: 12.15

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauczyciele na zbiorowym L4. Oddolny protest środowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:54
- Dla nas to pozytywny objaw wzburzenia środowiska - powiedział o proteście nauczycieli Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.
rozwiń zwiń