more_horiz

Posłanka PO: to PiS "zjadł" dwie partie prawicowe, nawet o nich nie słychać

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:45
- Robert Bierdoń jest dopiero na przedwiośniu - oceniła posłanka PO Bożena Kamińska, zaznaczając, że za wcześnie na ocenę rzeczywistej "siły rażenia" jego ugrupowania. Pytana o polityczne skutki "pożarcia" przez PO partii koalicyjnej w ramach Koalicji Obywatelskiej, odparła że to PiS prawdopodobnie pochłonęło dwie prawicowe partie i tak naprawdę nie wiadomo, jakie poparcie ma PiS, a jakie pozostałe ugrupowania Zjednoczonej Prawicy.
Audio
  • Posłanka PO Bożena Kamińska o sytuacji politycznej przed wyborami (Jedynka/W samo południe)
Bożena Kamińska
Bożena KamińskaFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Robert Biedroń zaproponował, że w nowym rządzie może być premierem, a szef PO miałby być wicepremierem i szefem MSWiA. - Robert Biedroń sam w wywiadach podkreśla, że do wiosny jeszcze trochę i wiele się może zmienić - tak skomentowała te zapowiedzi posłanka PO Bożena Kamińska. - Gratuluję hurra optymizmu, tryska rzeczywiście ogromnym entuzjazmem, prezentując swój program i powołując do życia nowy ruch polityczny, partię Wiosna - dodala.

Bożena Kamińska powiedziała, że od czasu, gdy słyszymy o "Wiośnie" Roberta Biedronia, minęły niespełna dwa tygodnie. - Zobaczymy za jakiś czas, jak to będzie wyglądało. (...) Nowości cieszą się świeżością   - mówiła Bożena Kamińska.

- Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, jakoby pan Grzegorz Schetyna kogoś rozegrał albo zjadł, bo tak samo mogłabym powiedzieć, że prezes Jarosław Kaczyński zjadł również dwie partie, które były po prawej stronie, a które są teraz w Zjednoczonej Prawicy. Ich nawet nie widać, ani o nich nie słychać – stwierdziła posłanka, odpowiadając, czy partię Biedronia czeka podobny los jak Nowoczesną, „rozegraną, podzieloną i przejedzoną” przez PO.

Jak dodała Bożena Kamińska, nie mamy nawet pojęcia, ile procent poparcia ma partia Zbigniewa Ziobry ani Jarosława Gowina. - A może jest tak, że z obecnych 32 procent PiS ma tylko 15, a resztę mają pan Gowin i pan Ziobro? – stwierdziła posłanka.

Dodała, że Grzegorz Schetyna zaprasza wszystkie partie opozycji do zjednoczenia. W

Posłanka przypuszcza, że Kukiz’15 pewnie sam będzie chciał walczyć o mandaty. Jak stwierdziła, w jednym z badań Koalicja Obywatelska, PO, Nowoczesna, PSL, SLD w wyborach do PE zdobywają ponad 42 procent, a zjednoczona prawica - 32.  - Siła zjednoczonej opozycji jest ogromna – wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że to zjednoczona opozycja daje największy mandat zaufania – powiedziała.

Więcej w audycji.

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Arkadiusz Mularczyk (PiS)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 12.17

agkm

Zobacz więcej na temat: POLSKA Antoni Trzmiel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak