X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister o lekarzach rezydentach: wypełniono porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 13:30
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapewnił w audycji "W samo południe", że rząd wywiązał się z umowy z lekarzami rezydentami i pracuje nad zmniejszeniem kolejek. Dodał, że zniesiono limity finansowanie operacji na zaćmę i kolejka zmniejszyła się z pół miliona czekających o 170 tysięcy osób.
Audio
  • Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński o sytuacji lekarzy rezydentów i nakładach na ochronę zdrowia (Jedynka/W samo południe)
Janusz Cieszyński
Janusz CieszyńskiFoto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński był pytany o realizacje porozumienia, które minister zdrowia Łukasz Szumowski zawarł ze środowiskiem lekarzy rezydentów, ci bowiem mówią, że rząd nie spełnił ich oczekiwań.

Jak powiedział wiceminister zdrowia, porozumienie zawiera dwa kluczowe postanowienia: dotyczy nakładów na ochronę zdrowia i podwyżek dla lekarzy. Dodał, że zamieszczono uzgodnione przepisy o nakładach w ustawie przyjętej następnie przez rząd. Przewidują one szybszy wzrost nakładów na służbę zdrowia, mają one osiągnąć w 2024 6 procent PKB. Drugi punkt, jak oznajmił gość Jedynki, też został zrealizowany, zabezpieczono pieniądze dla rezydentów w budżecie państwa, zagwarantowano też podwyżki dla lekarzy specjalistów.

- Wypełniliśmy to porozumienie. Nakłady rosną. Przeznaczane są m.in. na skracanie kolejek – mówił.

Gość Jedynki wspomniał, że na operację zaćmy czekało 500 tysięcy osób, a w ciągu dwóch lat ta kolejka skróciła się o 170 tysięcy ludzi. Jak mówił, stało się tak, bo zniesiono limity finansowania tej operacji. Resort liczy na to, że w tym roku uda się osiągnąć płynność kierowania na operację po odpowiedniej diagnozie. Dotyczy to również procedur, które objęto bezlimitowym finansowaniem, czyli tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.

- Sukcesywnie będziemy rozszerzać tę listę, w miarę możliwości finansowych i liczby placówek, które chcą takie zabiegi realizować – mówił.

Dodał, że w ostatnich latach wzrost nakładów rok do roku jest dwa razy szybszy niż w latach 2011-2016. Więcej w nagraniu.

W audycji mowa była także o cyfryzacji służby zdrowia

***

Audycja: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Gość: Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 12.16

agkm/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kampania społeczna "Nie zostawiaj bliskich na święta w szpitalu". Lekarze apelują

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 08:17
Przed Wielkanocą lekarze apelują, by nie oddawać swoich bliskich na święta do szpitala, o ile nie jest to konieczne. - Domowe ciepło i obecność najbliższych osób są w czasie świąt bardzo potrzebne ludziom osłabionym chorobą - przypominają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen skazy krwotocznej, czyli hemofilia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 20:33
W audycji "Wieczór odkrywców" mówimy o zawiłościach dziedziczenia genu powodującego hemofilię (inaczej zwaną skazą krwotoczną), o tym, dlaczego mężczyźni częściej zapadają na tę chorobę i o możliwości jej leczenia - także o tym, czy terapia genowa jest szansą w walce z hemofilią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

EPISTOP, czyli badania dotyczące padaczki

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2019 15:03
EPISTOP to jeden z największych międzynarodowych programów badawczych dotyczących choroby, jaką jest padaczka. Poświęcono 5 lat pracom badawczo-naukowym, w których brało udział 16 zespołów eksperckich z uczelni wyższych z Europy, USA i Australii.
rozwiń zwiń