X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Prof. Henryk Skarzyński: sami pomagamy sobie gorzej słyszeć

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:56
- Na podstawie przeprowadzanych badań słuchu przekonujemy się, że skala problemu jest coraz większa i dotyczy każdej populacji - mówi w audycji "W samo południe" dyrektor Światowego Centrum Słuchu profesor Henryk Skarżyński.
Audio
  • Prof. H. Skarzyński: słyszymy coraz gorzej (W samo południe/Jedynka)
Henryk Skarżyński
Henryk SkarżyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W Warszawie można dziś bezpłatnie zbadać słuch. Przed budynkiem Polskiego Radia przy Alei Niepodległości w godzinach od 8.00 do 15.00 w Mobilnym Centrum Słuchu na chętnych czekają specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii, którzy będą udzielać porad. Badania przesiewowe będą wykonywane w ramach Programu "Po pierwsze zdrowie". 

polskie radio budynek 1200.jpg
Bezpłatne badanie słuchu w Mobilnym Centrum przed budynkiem Polskiego Radia

- Już co piąte, co szóste dziecko rozpoczynające edukację szkolną ma problemy ze słuchem, które mają wpływ na codzienne funkcjonowanie i jakość komunikacji (...) Również w grupie powyżej 75. roku życia prawie 3/4 osób ma problemy ze słuchem, które wynikają nie tylko z wieku, ale również są skutkiem ubocznym przyjmowanych leków detoksycznych - wyjaśnia dyrektor Światowego Centrum Słuchu.

Gość radiowej Jedynki powiedział, że "zwykle nie ma jednego czynnika, który powoduje wadę słuchu". - Hałas środowiskowy, który występuje na ulicach czy w domach oraz częste słuchanie głośnej muzyki mogą powodować szumienie w uszach. Wczesna interwencja to szansa na szybką pomoc i poprawę. Można pomóc prawie każdemu, ale ta osoba musi chcieć pomocy i się po nią zgłosić. Polska od 16 lat jest w czołówce światowej, jeżeli chodzi o liczbę operacji poprawiających słuch - podkreśla prof. Skarżyński.

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: W samo południe

Prowadzi: Antoni Trzmiel

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 12.30

pk/PAP/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpłatne badanie słuchu w Mobilnym Centrum przed budynkiem Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 09:05
W Warszawie można dziś bezpłatnie zbadać słuch. Przed budynkiem Polskiego Radia przy alei Niepodległości w godzinach od 8.00 do 15.00 w Mobilnym Centrum Słuchu na chętnych czekają specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii, którzy będą udzielać porad. Badania przesiewowe będą wykonywane w ramach programu "Po pierwsze zdrowie".
rozwiń zwiń