X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Władysław T. Bartoszewski: nie leży w interesie Polski, aby Frans Timmermans został przewodniczącym KE

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2019 14:03
- Z naszego punktu widzenia Manfred Weber, czyli szef Europejskiej Partii Ludowej, chadek z Niemiec, byłby najwłaściwszym przewodniczącym. Ale nie chce tego Angela Merkel - powiedział w radiowej Jedynce dr Władysław Teofil Bartoszewski.
Audio
  • Dr Władysław Teofil Bartoszewski o kandydatach na stanowisko szefa KE (Jedynka/"Rozmowa dnia")
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil BartoszewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Przywódcy Unii Europejskiej ponownie podejmą dziś próbę obsady najważniejszych stanowisk. W poniedziałek nie udało się im porozumieć i szczyt został zawieszony - wznowienie rozmów zaplanowano na godz. 11.00. Wcześniej na konsultacje spotkali się członkowie Grupy Wyszehradzkiej.

Do obsadzenia najważniejszych stanowisk odniósł się w audycji "W samo południe" Władysław Teofil Bartoszewski, historyk i kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego. 

- W Europie i Unii Europejskiej jest taki dobry zwyczaj, że najważniejsze decyzje, zwłaszcza personalne, podejmuje się na zasadzie konsensusu - mówił Władysław T. Bartoszewski.

Gość "W samo południe" przypomniał, że przewodniczący Komisji Europejskiej to bardzo ważna i wpływowa funkcja - najważniejsza wykonawcza i trwa aż pięć lat.

Bartoszewski1200.jpg
Władysław T. Bartoszewski: ws. kandydata na szefa KE musi być konsensus

- Nie należy nikogo przymuszać do akceptacji kogoś, kto dla wielu jest nieakceptowalny - tłumaczył. - Z tego, co słyszałem, Frans Timmermans nie jest najlepiej postrzegany przez 10-11 państw. To prawie połowa Unii Europejskiej. Nie może być tak, że Niemcy dogadują się z Francją, Hiszpanią, Holandią i to te cztery państwa dyktują warunki pozostałym - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

_______________

Audycja: "W samo południe"

Rozmawiał: Antoni Trzmiel

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski (historyk, kandydat PSL do Parlamentu Europejskiego)

Data emisji: 2.07.2019

Godzina emisji: 12.20

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak