more_horiz

R. Kwiatkowski: Lewica będzie miała swojego kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 14:01
- Na pewno Lewica będzie miała swojego kandydata na prezydenta. Logika typu, "w tej chwili jeden kandydat całej opozycji" prowadzi do rozwiązania "wybór w jednej turze" - mówił na antenie radiowej Jedynki Robert Kwiatkowski, poseł Lewicy. 
Audio
  • Robert Kwiatkowski przekonywał, że I tura wyborów prezydenckich wyłoni wspólnego kandydata opozycji na prezydenta (Jedynka/W samo południe)
Pałac Prezydencki w Warszawie
Pałac Prezydencki w WarszawieFoto: Shutterstock.com

Niedawno zakończyła się jedna kampania wyborcza, ale partie polityczne niemal z marszu wchodzą w kolejną - prezydencką. O ile Zjednoczona Prawica jasno wskazuje, że jej kandydatem na prezydenta będzie urzędująca głowa państwa, czyli Andrzej Duda, to nie wiadomo jeszcze, kto oraz ilu kandydatów wystartuje z partii opozycyjnych. 

Robert Kwiatkowski stwierdził, że "siła opozycji leży w jej różnorodności". - Na pewno lewica będzie miała swojego kandydata. Logika typu, "w tej chwili jeden kandydat całej opozycji" prowadzi do rozwiązania "wybór w jednej turze". Uważam, że to byłoby ryzykowne dla całej opozycji. Siła opozycji, o czym przekonaliśmy się w ostatnich wyborach, tkwi w jej różnorodności. O ile w wyborach parlamentarnych przeciwko temu zagłosował pan D’Hondt, który dał przewagę Prawo i Sprawiedliwości nad pozostałymi partiami, bo więcej wyborców zagłosowało na partie opozycyjne niż na Prawo i Sprawiedliwość - zaznaczył poseł SLD.  

- Dla SLD najważniejsze jest, żeby wybory prezydenckie odbyły się w dwóch turach i pierwsza tura wyłoniła tego spośród kandydatów opozycji, który następnie pokona Andrzeja Dudę - dodał.  

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Robert Kwiatkowski (Lewica)

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 12.15

dcz/

Zobacz także

Zobacz także