more_horiz

"Są dowody na zdradę dyplomatyczną". Macierewicz o działaniach Tuska po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 12:54
- Prokuratura od czterech lat ma pełen materiał dowodowy za karną odpowiedzialność z art. 129, czyli zdrady dyplomatycznej wobec Donalda Tuska - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: Polskie Radio

TVP1 wyemitowała w ubiegły czwartek fragmenty nagrania z poufnej narady, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 r. pomiędzy ówczesnym premierem Donaldem Tuskiem, Edmundem Klichem, akredytowanym przy badającym przyczyny tragedii rosyjskim MAK, oraz kilkoma ministrami. Rozmowa dotyczyła m.in. przepisów, na podstawie których była badana katastrofa smoleńska i według autorów reportażu nagranie miało zostać zniszczone.

tvp gargas 10 kwietnia 1200.jpg
Narada u Tuska po katastrofie smoleńskiej. Dziennikarze TVP skierują nagranie do prokuratury

Donald Tusk skomentował na Twitterze, że jego zdaniem wyemitowany przez TVP1 materiał ma przykryć dyskusję w sprawie majątku prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. - Wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka. Można upaść niżej? - napisał były premier.

Czytaj także:

Gość audycji odniósł się do tej wypowiedzi i ocenił, że byłym premierem kieruje strach. - To strach przed odpowiedzialnością - powiedział Antoni Macierewicz. - Dzisiaj ma świadomość, że ta odpowiedzialność się wobec niego zbliża - dodał.


Posłuchaj
04:27 PR1_mp3 2021_03_26-12-24-14_for_media.mp3 Antoni Macierewicz o wyciągnięciu odpowiedzialności wobec Donalda Tuska za decyzje podjęte po katastrofie smoleńskiej ("W samo południe"/Jedynka)

 

Były szef resortu obrony pytany był również, czy do międzynarodowej opinii publicznej i zachodnich polityków dotrze prawda o działaniach Donalda Tuska, które ujawniły ostatnie materiały. - Prokuratura od czterech lat ma pełen materiał dowodowy wskazujący na jego karną odpowiedzialność z art. 129, czyli zdrady dyplomatycznej - przypomniał Macierewicz.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Antoni Macierewicz (poseł PiS)

Data emisji: 26.03.2021

Godzina emisji: 12.25

st

Zobacz także

Zobacz także