X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To prowokacyjne działanie". Konieczny o zatrzymaniu samolotu LOT przez służby rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 13:31
Gościem Programu 1 Polskiego Radia był Wojciech Konieczny, senator Lewicy, który komentował działania służb Federacji Rosyjskiej, które wkroczyły na pokład samolotu Polskich Linii Lotniczych.  
Wojciech Konieczny, senator Lewicy
Wojciech Konieczny, senator LewicyFoto: Polskie Radio

W poniedziałek 31 maja wieczorem na lotnisku w Petersburgu został zatrzymany Andriej Piwowarow, b. dyrektor związanej z Michaiłem Chodorkowskim organizacji Otwarta Rosja; wyprowadzono go z samolotu do Warszawy. Samolot odleciał z półtoragodzinnym opóźnieniem. Służby graniczne Federalnej Służby Bezpieczeństwa początkowo zaprzeczały, iż zatrzymano Piwowarowa.

Shutterstock samolot LOT 1200.jpg
Samolot LOT-u zatrzymany w Petersburgu. Na pokładzie aresztowano opozycjonistę

- To wygląda wręcz na prowokacyjne działanie ze strony służb Federacji Rosyjskiej, nie wierzę w przypadki. Ten człowiek mógł być zatrzymany na lotnisku, w drodze do samolotu. Zdecydowano o wejściu na pokład i wyciągnięciu go z pokładu właściwie już z terytorium, można powiedzieć, suwerennego kraju - Polski, bo ten samolot w jakimś stopniu nie podlega już jurysdykcji rosyjskiej - przypomniał Wojciech Konieczny.

- Oczywiście, w jakichś wyjątkowych okolicznościach takie przypadki mogą mieć miejsce, ale czy działania polityczne można rozumieć jako wyjątkową sytuację? - pytał senator Lewicy. - Według mnie ewidentnie są to działania o charakterze politycznym - dodał.

Posłuchaj
07:07 PR1_mp3 2021_06_01-12-28-52.mp3 Wojciech Konieczny o zatrzymaniu polskiego samolotu przez służby rosyjskie ("W samo południe")

Jak podkreślił gość audycji, niewątpliwie należy zwrócić uwagę, żeby takie sytuacje nie miały miejsca. - Zarówno protestując i zgłaszając ostro swoje stanowisko władzom rosyjskim, jak i po prostu przestrzegając i pilnując, by ci opozycyjności już w takiej sytuacji nigdy więcej się nie znaleźli - podsumował.    

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadząca: Magdalena Ogórek

Gość audycji: Wojciech Konieczny (Lewica)

Data emisji: 01.06.2021

Godzina emisji: 12.28

kmp

Czytaj także

Porwanie samolotu na Białorusi. Prof. Paruch: działania kierowane przez Moskwę

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:33
- Nie można mieć żadnych wątpliwości, że tego typu działania, więc służby specjalne na Białorusi czy też wojsko to tak naprawdę są to oddziały służb rosyjskich. Pytanie jest takie, czy tzw. świat demokratyczny - mam tu na myśli USA i UE - jest w stanie uruchomić twardą politykę wobec Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch (politolog, UMCS w Lublinie). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzeba zdecydowanej reakcji wspólnoty międzynarodowej". Pisalnik o uprowadzeniu samolotu w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 11:45
- Rzeczywiście pan Łukaszenka w swoich działaniach jest ośmielony przez swojego jedynego w tej chwili na świecie sojusznika, czyli przez Kreml - kierownictwo Rosji - powiedział o ostatnich wydarzeniach na Białorusi gość Polskiego Radia 24 Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi. 
rozwiń zwiń