more_horiz

"Realizacja postulatów strajkujących to 100 mld złotych". Poseł PiS o proteście medyków

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 12:52
- Strajk jest prawem, ale nie może być nadużywany. Tym bardziej, jeśli zagraża życiu i zdrowiu innych ludzi - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł PiS Sławomir Skwarek, odnosząc się do protestu medyków.
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok
Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna PtokFoto: PAP/Mateusz Marek

Protest medyków PAP-1200.jpg
Wiceminister zdrowia: pracujemy nad zmianami, nasze propozycje powinny złagodzić protest

Na początku sierpnia przedstawiciele samorządów zawodów medycznych i związków zawodowych zrzeszonych w branży ochrony zdrowia poinformowali o powołaniu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. Uzasadniali, że chcą wspólnie zaangażować się w działania mające na celu m.in. poprawę warunków pracy i wynagrodzeń.

Minister Adam Niedzielski zaprosił strajkujących do rozmów. Do spotkania ma dojść dziś (14.09) o godz. 13. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego zapowiedzieli jednak, że się nie stawią, ponieważ w spotkaniu nie weźmie udziału premier.

Gość Krzysztofa Świątka, komentując protesty środowisk medycznych w Warszawie, mówił, że "nie powinno się raczej rozpoczynać negocjacji z rządem od strajku, od budowania "białego miasteczka", trzeba też brać pod uwagę realność postulatów".


Posłuchaj
09:11 _PR1_AAC 2021_09_14-12-26-25_for_media.mp3 Sławomir Skwarek: strajk jest prawem, ale nie może być nadużywany (W samo południe/Jedynka)

- Być może dla opinii publicznej wydają się one często bardzo słuszne, ale bierzmy pod uwagę możliwości. Wdrożenia i wszelkie konsekwencje, które się z tym wiążą - zaznaczył Sławomir Skwarek.

Wydatki na zdrowie

Poseł PiS zauważył ponadto, że realizacja postulatów strajkujących, "to dodatkowe 100 mld złotych". - Przypomnijmy, że to niewiele mniej, niż obecny budżet - stwierdził.

Polityk mówił, że rząd Zjednoczonej Prawicy "cały czas zwiększa budżet na zdrowie i to ewidentnie". - Przecież w 2023 roku mamy dojść do 7 proc. PKB. Nigdy w historii Polski nie było na zdrowie takich pieniędzy - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "W samo południe"

Prowadził: Krzysztof Świątek

Gość audycji: Sławomir Skwarek (poseł PiS)

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 12.31

pkur

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem