more_horiz

"Będą bolesne i surowe". Beata Płomecka o unijnych sankcjach wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2022 13:15
- Pakiet restrykcji wobec Rosji jest już przygotowany, te sankcje będą bolesne i surowe - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Płomecka, brukselska korespondentka Polskiego Radia.
Pakiet restrykcji wobec Rosji jest już przygotowany
Pakiet restrykcji wobec Rosji jest już przygotowanyFoto: PAP/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT

Decyzja o unijnych sankcjach wobec Rosji, w przypadku kolejnej inwazji na Ukrainę, zapadnie w ciągu kilku dni. Jednomyślne stanowisko wszystkich krajów zostało potwierdzone podczas nadzwyczajnego szczytu w Brukseli.

Zdaniem Beaty Płomeckiej "takiej jedności w UE nie było od dawna". - Władimir Putin prowadząc swoją politykę szantażu i działania z zaskoczenia - wówczas, gdy mówi o wycofywaniu wojsk, to zwiększa siły w gotowości bojowej - działa mobilizująco na UE. Nikt ostatnio nie zrobił tyle dla jedności UE i jej tak nie wzmocnił, co właśnie Władimir Putin - uważa gość Programu 1 Polskiego Radia.

Pakiet restrykcji wobec Rosji jest już przygotowany

Brukselska korespondentka Polskiego Radia przypomniała także słowa premiera Mateusza Morawieckiego po nadzwyczajnym szczycie, który mówił wówczas o tym, że postrzeganie zagrożenia ze strony Rosji zmieniło się w UE, a Polska przecież alarmowała o tym od dawna. 

- Pakiet restrykcji wobec Rosji jest już przygotowany, te sankcje będą bolesne i surowe. Unijni dyplomaci zwracają uwagę, że od strony prawnej wszystko jest już przygotowane, by, jeśli dojdzie do inwazji, sankcje szybko weszły w życie, zaraz po zatwierdzeniu przez europejskich przywódców. W Brukseli jest mobilizacja i świadomość zagrożenia - dodała Beata Płomecka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
04:46 PR1 2022_02_19-12-23-11.mp3 Beata Płomecka: nikt ostatnio nie zrobił tyle dla jedności UE, co Władimir Putin (W samo południe/Jedynka)

***

Tytuł audycji"W samo południe"

Prowadził: Paweł Lekki

Gość audycji: Beata Płomecka (brukselska korespondentka Polskiego Radia)

Data emisji: 19.02.2022

Godzina emisji: 12.20

dn/IAR

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem