more_horiz

Kolejna odsłona "Wyprawki plus". Socha: polityka prorodzinna jest sprawą priorytetową

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 13:27
- Mimo kryzysu związanego z pandemią, struktura naszej gospodarki jest taka, że dalej się rozwijamy i wpływy podatkowe są i my je przeznaczamy przede wszystkim na politykę prorodzinną i wszystkie inne potrzeby - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny Barbara Socha. - Polityka prorodzinna jest dla naszego rządu absolutnie sprawą priorytetową i podstawową - podkreśliła.
Polityka prorodzinna jest priorytetowąsprawą dla rządu - przekonywała w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MRiPS Barbara Socha
Polityka prorodzinna jest priorytetową sprawą dla rządu - przekonywała w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MRiPS Barbara SochaFoto: Qilin's prance Filmmaker/ Shutterstock

W piątek rozpocznie się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry start", zwanego też przez rodziców "Wyprawka plus". To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Wniosek o świadczenie można złożyć na trzy sposoby – przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS.

Pieniądze na pewno przed 1 września

- Środki z programu Dobry Start będą wypłacane przed rozpoczęciem roku szkolnego tak, by we wrześniu każdy uczeń mógł zostać wyposażony w odpowiednie przybory - przypomniała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.

Gość magazynu "W samo południe" przypomniała, że wnioski o dofinansowanie można składać przez kilka miesięcy, ale "im wcześniej, tym lepiej, bo tym szybciej można skorzystać z tych środków na zakupy szkolne".

Polityka prorodzinna priorytetową sprawą rządu

- Polityka prorodzinna jest dla naszego rządu absolutnie sprawą priorytetową i podstawową. Nie wyobrażam sobie, byśmy te programy, które traktujemy jako inwestycje w rozwój naszego społeczeństwa, likwidowali - podkreśliła wiceszefowa MRiPS.

- Możemy sobie na nie pozwolić po pierwsze dlatego, że reforma finansów i uszczelnienie wpływów podatkowych, w tym systemu VAT w dużej mierze się do tego przyczyniła i można powiedzieć, że te kwestie sfinansowały na początku program Rodzina 500+, bo on jest największym i najbardziej kosztownym z tych programów - zaznaczyła.

- Druga noga to zasługa naszej gospodarki, przedsiębiorców i tego, że mimo kryzysu związanego z pandemią, struktura naszej gospodarki jest taka, że dalej się rozwijamy i wpływy podatkowe są. My je przeznaczamy przede wszystkim na politykę prorodzinną i wszystkie inne potrzeby, dzisiaj ogromne i rosnące, mam na myśli kwestie związane z obronnością - wskazała Barbara Socha.

Posłuchaj
07:47 Barbara-Socha--PR1_mp3 2022_06_30-12-31-19.mp3 Barbara Socha: polityka prorodzinna jest priorytetową sprawą dla rządu ("W samo południe"/ Jedynka)

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

"Sprawdziła się, chcemy ją wprowadzić do Kodeksu pracy". Marlena Maląg o pracy zdalnej - zobacz nagranie rozmowy w Polskim Radiu 24

***

Audycja: "W samo południe"

Gość: Barbara Socha (wiceminister rodziny i polityki społecznej)

Prowadzący: Magdalena Ogórek

Data emisji: 30.06.2022

Godzina emisji: 12.30


Jedynka, PAP/ mbl

Zobacz także

Zobacz także