X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pracodawca zadba o wątrobę

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 08:44
Przed groźnym wirusem HCV przestrzegać będą pracowników ich szefowie. Wcześnie wykonane badanie może uchronić przed koniecznością przeszczepu wątroby.
Audio
  • Pracodawca zadba o wątrobę - relacja Alicji Duszy

Celem akcji "Zdrowy Pracodawca" jest edukowanie pracowników w kwestii wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz zachęcenie do wykonywania badań profilaktycznych – testów anty-HCV. Początek akcji zbiegnie się w czasie z ogłoszonym przez WHO Światowym Dniem Wirusowych Zapaleń Wątroby, zaplanowanym na 28 lipca.

– WZW typu C nazywane jest "cichym zabójcą", gdyż zakażenie najczęściej przebiega bezobjawowo lub objawy są niecharakterystyczne. Tylko u niektórych chorych obserwuje się zażółcenie powłok skórnych, brak łaknienia lub bóle brzucha – mówi dr Hanna Berak z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego. Wirus może doprowadzić do marskości lub raka wątrobowo-komórkowego. Wtedy jedynym ratunkiem jest przeszczep.

Grzegorz Brzeski, ekspert Pracodawców RP, jeden ze współorganizatorów, mówi, że dla pracodawcy zdrowie pracownika jest (a przynajmniej powinno być) najważniejsze. Stąd ten pomysł. – Takie badania mogą być wykonane odpłatnie w wielu laboratoriach medycznych na terenie kraju lub bezpłatnie w ramach oferowanego przez pracodawcę abonamentowego pakietu świadczeń zdrowotnych – tłumaczy w "Sygnałach Dnia".

Dr Berak dodaje jednak, że ważna jest w tej sprawie także edukacja samych pracodawców. Zdarzają się przypadki zwalniania z pracy osób cierpiących na WZW typu C, choć w żaden sposób nie mogą oni zagrozić zdrowiu współpracowników.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magazyn Medyczny: STOP HCV!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 12:15
Szacuje się, że w Polsce ok. 700 tysięcy osób jest zakażonych wirusem HCV i o tym nie wie. Wirusowe zapalenie wątroby typu C można leczyć, a wcześniejsze wykrycie choroby zwiększa szanse powodzenia terapii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichy zabójca wątroby

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2011 08:31
Stop HCV – to akcja przeciwko rosnącej liczbie zakażeń wirusowym zapaleniem watroby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magazyn Reporterów- Jerzy Zawartka

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2010 20:10
Reportaż na temat wirusowego zapalenia wątroby typu C: epidemiologia, drogi zakażenia, grupy ryzyka, promocja badań diagnostycznych w kontekście profilaktyki przeciwnowotworowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cichy zabójca" – Ewelina Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 14:00
Wtorek, 12 lipca, godzina 20.10, Program 1. Jak żyć z wirusowym zapaleniem wątroby typu C? Jak uchronić się przed zakażeniem? "Magazyn Reporterów" – prowadzi Jerzy Zawartka.
rozwiń zwiń