X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section05

Eureka

Następny odcinek audycji dnia 19.04.2021 o godzinie 19:30 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy"

Podążając za myślą Alberta Einsteina w paśmie audycji popularnonaukowych EUREKA poznajemy i staramy się zrozumieć prawa rządzące światem. Tylko z nami słuchacze są wszędzie tam, gdzie odkrywa się tajemnice przyrody, opracowuje nowe terapie, tworzy wynalazki, które zmieniają świat!

Wędrujemy także w czasie (audycje kosmologiczne, historyczne) i w przestrzeni (audycje astronomiczne, geologiczne, geograficzne), pokazujemy, jak zmienia się świat i my sami (audycje socjologiczne, psychologiczne, antropologiczne). Cieszymy się z sukcesów zwłaszcza polskich badaczy, coraz częściej cytowanych w prestiżowych czasopismach naukowych. Polak przecież potrafi!

Nasi goście - naukowi mistrzowie, mówią m.in. o powrocie człowieka na Księżyc i wyprawie załogowej na Marsa, o zapłodnieniu in vitro i inżynierii genetycznej, o odkryciach najstarszych cywilizacji na Bliskim Wschodzie, o robotach, które mają być podobne do ludzi, a także o coraz cieplejszym klimacie . Wiele uwagi poświęcamy wydarzeniom historycznym, które zmieniły losy świata i Polski, przypominamy ich bohaterów.

Proponujemy książki popularnonaukowe, które warto przeczytać i wskazujemy wydarzenia, o których warto wiedzieć (np. Nagrody Nobla, eksperymenty z udziałem polskich badaczy w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN pod Genewą).


Prowadzący
Section21
Section52