X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Hemofilia - choroba, z którą da się normalnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 11:50
- Nowoczesne, profilaktyczne leczenie, czyli podawanie czynnika krzepnięcia przed wystąpieniem krwawień, daje możliwość aktywnego i produktywnego życia - mówi Bogdan Gajewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię.
Audio
  • Bogdan Gajewski o leczeniu hemofilii (Eureka/Jedynka)
Narodowy program leczenia chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne umożliwia chorym normalne funkcjonowanie i zapobiega powikłaniom
Narodowy program leczenia chorych na hemofilię i pokrewne skazy krwotoczne umożliwia chorym normalne funkcjonowanie i zapobiega powikłaniomFoto: Glow Images/East News

Hemofilia spowodowana jest brakiem lub niedoborem jednego z czynników krzepnięcia krwi. Najczęstszym objawem są krwawienia do mięśni i stawów. - To choroba, która dobrze daje się kontrolować, leczenie jest bardzo proste i skuteczne. Podobnie jak w cukrzycy podajemy insulinę, w hemofilii podajemy czynnik krzepnięcia i objawy są powstrzymywane - wyjaśnia Bogdan Gajewski. Gość Jedynki podkreśla też, że wbrew stereotypom drobne skaleczenia i otarcia nie krwawią bardziej niż u zdrowych osób.

Czym grozi nieleczona hemofilia? Czy dzieci chore na tę chorobę mogą uprawiać sport? Jakie procedury związane z tym schorzeniem należy wdrożyć na szpitalnych oddziałach ratunkowych? O tym w audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: Bogdan Gajewski (prezes Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofili)

Data emisji: 21.04.2016

Godzina emisji: 20.33

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

HIV i AIDS – wyzwania dla świata

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2015 11:42
Ogłaszając zamiar "zmniejszenia do zera" liczby zachorowań spowodowanych zakażeniami HIV, Światowa Organizacja Zdrowia wyznaczyła cel, który ma być osiągnięty do 2030 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choroby rzadkie - raport 2016

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 13:44
"Dołącz do nas, aby głos osób z chorobami rzadkimi został usłyszany" - pod takim hasłem w stu krajach, m.in. w Polsce, 29 lutego był obchodzony Światowy Dzień Chorób Rzadkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sól - cichy zabójca. Jak ją ograniczyć?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 10:15
Sól sprzyja otyłości i zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego, udarów mózgu, zawałów serca, kamicy nerkowej, osteoporozy czy raka żołądka. - Dzienna maksymalna dawka to 5 gramów, czyli płaska łyżeczka - mówi dr Anna Wojtasik, technolog żywności.
rozwiń zwiń