X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Joanna Gierczyńska: Pawiak był żywym miejscem

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 19:33
- Pawiak zawsze budził zainteresowanie – powiedziała w audycji Joanna Gierczyńska, kierowniczka Muzeum Więzienia Pawiak.
Audio
  • Joanna Gierczyńska o historii i znaczeniu Pawiaka (Eureka/Jedynka)
Więzienie na Pawiaku. Niemcy zabili tutaj 40 tys. ludzi, ponad 100 tys. przeszło przez to miejsce podczas II wojny światowej
Więzienie na Pawiaku. Niemcy zabili tutaj 40 tys. ludzi, ponad 100 tys. przeszło przez to miejsce podczas II wojny światowejFoto: Shutterstock/piotrbb

Muzeum Więzienie Pawiak wraz z Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Alei Szucha jesienią obchodzi Dni Pamięci. W audycji wspomnimy miejsca pamięci ważne dla Warszawy, mówimy o ich historii i pokazujemy aktualną działalność.

- Po zakończeniu działań wojennych i po wysadzeniu więzienia przez Niemców Pawiak zawsze budził zainteresowanie. Był miejscem żywym. Wpierw na jego ruiny przychodziły rodziny i przychodzili byli więźniowie. W tej chwili przychodzą do nas już kolejne pokolenia. Zgłasza się dużo wnuków i prawnuków, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o swoich bliskich – przyznała Joanna Gierczyńska.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Joanna Gierczyńska (kierowniczka Muzeum Więzienia Pawiak)

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 19.12

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak