X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

W poszukiwaniu nowych eksponatów Zamku na Wawelu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:21
Zamek Królewski na Wawelu regularnie powiększa swoje zbiory po to, aby ciągle zachwycać zwiedzających. Dyrektor zamku - Jan Ostrowski opowiedział o tym, czym się kieruje przy dokonywaniu wyborów nowych eksponatów.
Audio
  • Rozmowa z dyrektorem Zamku Królewskiego na Wawelu - prof. Janem Ostrowskim (Eureka/Jedynka)
Wawel
WawelFoto: peter89ba/pixabay.com/domena publiczna

Nowe nabytki pochodzą z różnych źródeł, a prof. Jan Ostrowski twierdzi, że ważne jest, aby nieustannie śledzić okazje do kupna czegoś interesującego. Gdzie poszukuje się kolejnych "perełek"? - Najpierw trzeba się dowiedzieć, czy na rynku jest interesujący nas przedmiot. Posługujemy się w tym celu internetem, lub sięgamy do zaprzyjaźnionych domów aukcyjnych. Poszukiwania uskuteczniają także współpracownicy Zamku - mówi dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Jakie eksponaty są najbardziej atrakcyjne dla Zamku i skąd bierze się na to fundusze? - Większość pieniędzy na nowe nabytki uzyskuje się dzięki biletom sprzedawnym turystom. Najbardziej atrakcyjnymi eksponatami są te, które są najnowsze, gdyż to one najbardziej cieszą oko - twierdzi gość Jedynki.

Dlaczego warto regularnie odwiedzać Zamek Królewski na Wawelu? Jakimi nowymi nabytkami jest on regularnie wzbogacany? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska 

Gość: prof. Jan Ostrowski (dyrektor Królewskiego Zamku na Wawelu)

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 19.07

K.A/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protektorat Czech i Moraw w rękach podstępnego Hitlera

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 19:04
O początkach Protektoratu Czech i Moraw można mówić przytaczając datę 16 marca 1939 roku, a za twórcę uważa się Adolfa Hiltlera, który te terytorium utworzył. Jak wyglądały losy Czech i Moraw, które okazały się być "marionetkami" w rękach podstępnego dyktatora?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieje Warszawy podczas Wielkiej Wojny 1914–1918

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 21:33
W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Biuro Edukacji Narodowej IPN przygotowało album multimedialny "Stolica bez państwa. Warszawa 1914–1918". 
rozwiń zwiń