more_horiz

W poszukiwaniu nowych eksponatów Zamku na Wawelu

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:21
Zamek Królewski na Wawelu regularnie powiększa swoje zbiory po to, aby ciągle zachwycać zwiedzających. Dyrektor zamku - Jan Ostrowski opowiedział o tym, czym się kieruje przy dokonywaniu wyborów nowych eksponatów.
Audio
  • Rozmowa z dyrektorem Zamku Królewskiego na Wawelu - prof. Janem Ostrowskim (Eureka/Jedynka)
Wawel
WawelFoto: peter89ba/pixabay.com/domena publiczna

Nowe nabytki pochodzą z różnych źródeł, a prof. Jan Ostrowski twierdzi, że ważne jest, aby nieustannie śledzić okazje do kupna czegoś interesującego. Gdzie poszukuje się kolejnych "perełek"? - Najpierw trzeba się dowiedzieć, czy na rynku jest interesujący nas przedmiot. Posługujemy się w tym celu internetem, lub sięgamy do zaprzyjaźnionych domów aukcyjnych. Poszukiwania uskuteczniają także współpracownicy Zamku - mówi dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Jakie eksponaty są najbardziej atrakcyjne dla Zamku i skąd bierze się na to fundusze? - Większość pieniędzy na nowe nabytki uzyskuje się dzięki biletom sprzedawnym turystom. Najbardziej atrakcyjnymi eksponatami są te, które są najnowsze, gdyż to one najbardziej cieszą oko - twierdzi gość Jedynki.

Dlaczego warto regularnie odwiedzać Zamek Królewski na Wawelu? Jakimi nowymi nabytkami jest on regularnie wzbogacany? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska 

Gość: prof. Jan Ostrowski (dyrektor Królewskiego Zamku na Wawelu)

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 19.07

K.A/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protektorat Czech i Moraw w rękach podstępnego Hitlera

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 19:04
O początkach Protektoratu Czech i Moraw można mówić przytaczając datę 16 marca 1939 roku, a za twórcę uważa się Adolfa Hiltlera, który te terytorium utworzył. Jak wyglądały losy Czech i Moraw, które okazały się być "marionetkami" w rękach podstępnego dyktatora?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieje Warszawy podczas Wielkiej Wojny 1914–1918

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 21:33
W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Biuro Edukacji Narodowej IPN przygotowało album multimedialny "Stolica bez państwa. Warszawa 1914–1918". 
rozwiń zwiń